Сихуадон Р108 Полн Бенд Преносни Радио И ЏДАТА АН-80 Кратки Бранови Ролна Антена Фм СВ Надворешна Антена
Свеж

Сихуадон Р108 Полн Бенд Преносни Радио И ЏДАТА АН-80 Кратки Бранови Ролна Антена Фм СВ Надворешна Антена

DEN 1.67

Достапно.

Quality Radio со Различна Функција fm stereo LW MW SW air band dsp приемник СО БЕНД ATS, мемории претходно поставена станица, време на спиење, будилник, температурен дисплеј. Разбудете се наутро со поставување на алармот или поставете го тајмерот за спиење на автоматско исклучување додека слушате пред спиење. ●Антена За Подобрување На Приемот ● Две функции Во Една Антена, АНТЕНАТА XHDATA AN-80 ги подобрува перформансите и приемот на Секое Радио Со Кратки Бранови! Погоден за Сите FM SW Радио, без разлика На Кратки бранови радио има антена џек или не!. ●Радио Со целосен Опсег со Квалитетна Антена qihuadon R108 радио поддржува FM и SW, со квалитетна антена XHDATA AN80, перформансите и приемот на FM SW ќе бидат значително подобрени!. ①Погодност За Носење Големина На Сихуадон Р108 : 12.8*3.1*7.6 км. Тоа може да се вклопи во џебот и да носи насекаде. И АНТЕНАТА XHDATA AN80 е мала големина и мала тежина исто така! Можете да ги носите овие две заедно насекаде за подобро искуство со слушање!. ①Услуга по продажбата и Антената и Сихуадон Р108 имаат едногодишна гаранција, за деталите, ве молиме контактирајте ја услугата за клиенти. Ако имате било какви прашања, контактирајте не без двоумење. Ќе се потрудиме да го решиме проблемот за вас. СИХУАДОН Р108 ДСП РАДИО : 1. Опсег на фреквенција : (1) FM : 87~108 MHz Европа и Соединетите држави : 87,5~108 MHz (2) SW : 1711~29999 k Hz (3) LW : 150~450k Hz (4) Воздушен Опсег : 118-137 MHz (5) MW : 520-1710k Hz 2. Мути-функции : (1) мемории претходно поставена станица, приказ на темпо. (2) функција За Спиење (3)Будилник (4) приказ на Температура и сл.3. Што добиваш? 1 x SIHUADON R108 Радио 1 x Надворешна Антена 1 x USB КАБЕЛ за Полнење 1 x BL5 C Батерија на Полнење 1 x R108 англиски Прирачник. XHDATA AN80 : Подобрување На приемот На Fm И SW Големина : 720cm / 23 Стапки долг кога слушате кратки бранови, кои се важните фактори што мора да се земат предвид : Елементите на Јоносферата ефектот На Слушање Со Кратки бранови е различен во затворени простории и на отворено поставена надворешна антена со кратки бранови Го Подобруваат ефектот и квалитетот на звукот при слушање кратки бранови.

Детали

Избор на клиенти