Yokive 50 компјутери M2.5 Завртки за отпуштање, најлонски хексадецимални парчиња со висок ефект на изолација, одржувајте ја висината конзистентна, одлична за матичната ?
Свеж

Yokive 50 компјутери M2.5 Завртки за отпуштање, најлонски хексадецимални парчиња со висок ефект на изолација, одржувајте ја

DEN 191.84

Достапно.

Повеќенаменски - Нашите завртки за исклучување се користат во компјутери, компјутерски случаи, склопување на табли и други електронски полиња. Застојот на ПЦБ игра улога на поддршка, изолирачка и прицврстување во употребата. Она што го добивате - пакетот доаѓа со завртки за отпуштање од 50 парчиња кои ја мерат низата m2.5, 8мм+6мм женска машка должина. Сигурен материјал - завртките за отпуштање се изработени од најлон материјал, имаат предности во однос на металните завртки за исклучување, не 'рѓаат и се помалку кршливи, издржливи, стабилни и еднократно. Специјално дизајнирано - специјално дизајниран да го задржи PCB на конзистентна висина и да го спречи да се свиткува, извртува и кратки спојки. Забелешка - ве молиме измерете ја должината што ви е потребна за вашиот проект, а потоа изберете соодветни завртки за исклучување за да ви заштедите време и напор. Повеќенаменски - Нашите завртки за исклучување се користат во компјутери, компјутерски случаи, склопување на табли и други електронски полиња. Застојот на PCB игра улога на поддршка, изолација и прицврстување во употребата. Што ќе добиете - пакетот доаѓа со завртки за отпуштање од 50 парчиња кои мерат нишки M2.5, 8 mm+6mm женско -машко должина. на најлон материјал, имаат предности во однос на металните завртки за отфрлање, не 'рѓаат и се помалку кршливи, издржливи, стабилни и еднократно. Забелешка.

Детали

Избор на клиенти