Бебето во прав на nsонсон, хипоалергичен и без парабен, 15 мл
Свеж

Бебето во прав на nsонсон, хипоалергичен и без парабен, 15 мл

DEN 104.96

Достапно.

За да го користите, тресете бебешки прав директно во вашата рака, подалеку од лицето, пред да се измазнете на кожата. Повеќе од 125 години, формулите на nsонсон се специјално дизајнирани за деликатна кожа на бебето. Овој бебе во прав е одлично и за деца и возрасни. Хипоалергичен, дерматолог-тестиран и специјално дизајниран за деликатна кожа на бебето, овој прашок за бебиња е клинички докажан благ и 100% нежен.15-унци бебешки прав обезбедува нежен начин да ја смирите кожата на вашето бебе и да оставите да се чувствува меко, мазно и удобно. Оваа неверојатно мека миризлива прашок за бебиња се лизга над кожата на вашето бебе за да помогне во елиминирање на триењето и да го остави да се чувствува деликатно меко и суво додека работи за да ја смири иритираната кожа. Прашокот брзо ја апсорбира влагата и е ослободен од парабени, фталати, бои и сулфати. Специјално формулиран за бебиња, овој бебе во прав е дерматолог тестиран и клинички докажан благ и нежен. Овој бебе во прав е одлично и за деца и возрасни. Пробајте го на плажа за да помогнете во отстранувањето на песокот, или како алтернатива за сув шампон за возрасни. Овој хипоалергичен прашок за бебиња е ослободен од парабени, фталати, бои и груби мириси. Пробајте го на плажа за да помогнете во отстранувањето на песокот, или како алтернатива за сув шампон за возрасни. Бебето во прав на nsонсон нежно ја апсорбира вишокот на влага за да и помогне на кожата да се чувствува удобно. Формулирани да бидат нежни, никогаш груби, овој прав има лесна, свилена текстура за лесна примена. 15-унци бебешки прав обезбедува нежен начин да ја смирите кожата на вашето бебе и да оставите да се чувствува меко, мазно и удобно. Тоа е класика. Бебето во прав на nsонсон нежно ја апсорбира влагата за да ја смири деликатната кожа и оставете ја да се чувствува меко и мазно. Прашокот брзо ја апсорбира влагата и е ослободен од парабени, фталати, бои и сулфати. Хипоалергичен, дерматолог-тестиран и специјално дизајниран за деликатна кожа на бебето, овој прашок за бебиња е клинички докажан благ и 100% нежен.

Детали

Избор на клиенти