Фабер -Кастел Пит уметник Пен за рачно пишување за почетници - 8 модерни маркери за калиграфија и букви во розови цветни тонови
Свеж

Фабер -Кастел Пит уметник Пен за рачно пишување за почетници - 8 модерни маркери за калиграфија и букви во розови цветни тонови

DEN 398.40

Достапно.

Истражете ја уметноста на модерната дизајни за калиграфија и рачни букви со поставени карани со четки за четки за боја, формираат фабер-кастел. Без маркери за писма со крварење-пенкалата PITT Faber-Castell PITT имаат најквалитетно, мастило за мастило засновано на вода, кое е високо пигментирано, лесно (отпорно на бледнее), вода и отпорна на вода, трајно, без мирис, без киселина и p H-неутрална. За најдобри резултати, чувајте ги вашите пенкала за уметници Пит хоризонтално за дури и дистрибуција на мастило.Писмо за почетници - Развиено со професионални уметници со писма со раце, овој сет е идеален за креативно писмо и писма уметност! Дознајте ги основите на буквата и модерна уметност со калиграфија со овој стартер во боја поставена од Фабер-Кастел!. Вклучени бои и грицки : четка (лесна кожа, средно виолетово розово, розово лудо езеро, средно месо, магента, земја зелена и јоргована) и 1 суперфина магента (за додавање детали). Без маркери за писма со крварење-пенкалата PITT Faber-Castell PITT имаат најквалитетно, мастило за мастило засновано на вода, кое е високо пигментирано, лесно (отпорно на бледнее), вода и отпорна на вода, трајно, без мирис, без киселина и p H-неутрална.

Детали

Избор на клиенти