САД Запечатување ЗУСАЕСР-С-149 Мека ЕПДМ Пена Лист Со Акрилни Лепило, 3/8 Висина, 12 Ширина, 12 Должина
Свеж

САД Запечатување ЗУСАЕСР-С-149 Мека ЕПДМ Пена Лист Со Акрилни Лепило, 3/8 Висина, 12 Ширина, 12 Должина

DEN 637.92

Достапно.

Облик : Лист; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : ЕПДМ. Одделение : Лист; Цврстина : Затворена Ќелија; Тип На Поддршка : ЕПДМ. Дебелина : 3/8"; Ширина : 12"; Должина : 12". Боја : Црна; Текстура : Мазна; Отклонување На Компресија на 25% : 4 пси; Густина : 12 фунти / кубни. фт.; Цврстина на истегнување : 60 пси. Температурен Опсег : -90° до 275° F; Опсег На Температура На Лепило : -30° до 230° F; Спецификации Исполнети : ASTM D1056 2 A1, FMVSS-302.

Детали

Избор на клиенти