Адидас чиста 2,0 жени кои трчаат
Свеж

Адидас чиста 2,0 жени кои трчаат

DEN 1153.60

Достапно.

Гума ѓон. Гума ѓон. Кога сите перформанси, удобност и стил се соединуваат - тоа се чевли за трчање Adidas Puremotion 2.0. Направено со синтетичко плетено горниот дел што се чувствува меко на нозе без да жртвува дишење, овие чевли ќе ве одржуваат свежи без разлика колку е тешко вашиот ден. Дополнителен бонус? Оваа линија доаѓа со најмалку 50% рециклирана содржина за производ што ни помага да го намалиме стапалото на јаглерод на околината. Плус, додавањето на технологијата Cloud Foam во мидината испорачува луксузно амортизирање, осигурувајќи дека вашето патување останува удобно и мазно од почеток до крај. Овие стилски патики имаат и мемориска пена Sockliner за соодветно испитување исто толку уникатно колку што сте. Значи, без разлика дали ја погодувате патеката или трчате дневни работи, оставете ги чевлите за трчање Adidas Puremotion 2.0 да го прават секое искуство подинамично и погодно, како што заслужувате!.

Детали

Избор на клиенти