Us јажиња 650 Paracord најлон Corleless 100 'направени во САД
Свеж

Us јажиња 650 Paracord најлон Corleless 100 'направени во САД

DEN 127.52

Достапно.

Безжичен - Одлично за проекти кои бараат рамен кабел. Иста јачина на обвивка како 550 Паракорд. Отпорен на временски услови. Направено во САД. Ова е за (1) американски јажиња 650 парорд од 100 стапки. Овој кабел ја има истата надворешна јачина на обвивката од 550 паракорд, но без внатрешното јадро. Ова овозможува рамен кабел што може да се користи таму каде што повеќе заоблен кабел може да создаде абразија. Овој кабел е одличен за употреба на отворено, бидејќи е отпорен на временски услови и може да издржи на груби околини. 650 Paracord е одлична алатка за пловење, кампување, занаети и многу повеќе.

Детали

Избор на клиенти