Машки класици за мажи во Пума
Свеж

Машки класици за мажи во Пума

DEN 479.20

Достапно.

100% памук. Увезени. Повлечете го затворањето. Машинско миење. Редовно вклопување. Направено со памук од БЦИ : Со купување на памучни производи од Пума, поддржувате поодржливо земјоделство со памук преку иницијативата за подобра памук. Џебови од страничен цвест за удобно решение за складирање. Еластична лента за половината со надворешни цртежи за прилагодена удобност. Удобно, класично и безвременско, џемпери на класиците имаат сè што ви треба за ладен и релаксирачки ден. Течно зборуваме за улична култура. Погледот на животниот стил на нашите мажи е секогаш смел и секогаш внатре. Тоа е пума начин на правење работи. Ние ги комбинираме спортот и модата во нешто целосно оригинално. Светло на нозе, Runtamed е совршена фузија на стил на трчање со уличен стил. Со лагер за чорап+ чорап, овие чевли ќе се чувствуваат добро како што изгледаат. Поставувањето на враќање е класичен чевли инспириран од кошарка со средно сечење. Удобно вклопување измешано со уличен стил создава иконски изглед на кошарка што додава стилски допир на вашата игра. Искусете неспоредлива удобност со супериорни перформанси и луксузно амортизирање. Нашите патики на Енцо имаат обликуван кафез TPU и мрежи за оптимална поддршка и супериорно заклучување преку секоја чекори. Смаш беше таков хит на судовите, решивме да ги земеме овие класични спортски чевли и да ги сметаме за целосна модна икона. Сега ажурирано со помека кожа и подобрено чувство и вклопување.

Детали

Избор на клиенти