Dindosal Pastel Wired Ribbon Pastel Winabow Polka Dot Ribbon Wired Ribbon за велигденски ден за занаети, топер лакови, венци, завиткување на подароци, украси за домови, велигденски украси 2,5 x 10 јарди
Свеж

Dindosal Pastel Wired Ribbon Pastel Winabow Polka Dot Ribbon Wired Ribbon за велигденски ден за занаети, топер лакови, венци,

DEN 191.84

Достапно.

[Материјал] Пастелната жична лента е изработена од бела сатенска ткаенина со жичен раб, мала тежина, светла и живописна. Тој е водоотпорен и за затворен и за надворешна употреба, за фестивал или дневни украси. [Големина] жицата лента со мери 2,5 "ширина од 10 јарди (30 стапки) долги, добро за правење венци, украси за домови, лакови, доволно долго за различни проекти за украсување и занаетчиство. [Лента со жица] Добро е направено со жични рабови помага Вие да ја обликувате лентата во прекрасни јамки и да ја држите формата, лентата има убава текстура и лесно може да се занает. Декорација, декор за домови, свадба, забава, Велигден, во секоја прилика што сакате да го украсите. Ве молиме, бидете внимателни во врска со местото на сечење на жиците кога ќе ја отворите лентата. Поради поставките за мониторирање, боите може да варираат малку. 2,5 "Пастелна жична лента со лента Големина на лента со виножито од виножито : ширина од 2,5 инчи и 10 јарди долги карактеристики : сатенска ткаенина лента со мулти -бои Полка точка за печатење дава класичен и празничен акцент на вашите проекти за одмор и занаетчиство. Се совпаѓа со различни прилики, како Божиќ, домашен декор, свадба, забава за туширање, Велигденски ден, дневни украси итн. Пастелната лента е убаво направена со жични рабови, може да се изврши и свитка за да се создадат зачудувачки лакови и украси за сите прилики што лесно се склопуваат во јамки за лакот и останете во својата форма широка употреба корпи за подароци венци за венци, гарланд подарок за завиткување на домашни украси, правејќи свадбена декорација Божиќна декорација DIY занаетчиски проекти дрво Топер лакови Ние сакаме да користиме жични панделки за завиткување на подароци и многумина уживаат да создадат убави венци и декор.

Детали

Избор на клиенти