Софија вергара х Фостер Грант Рејчел Сина Светлина Мулти Фокус Читање Очила Плоштад
Свеж

Софија вергара х Фостер Грант Рејчел Сина Светлина Мулти Фокус Читање Очила Плоштад

DEN 2.67

Достапно.

Нашите очила за читање со филтрирање на сина светлина, исто така, помагаат да се подобри јасноста поради нивната антирефлектирачка обвивка и се отпорни на гребење. Удобно И Ласкаво Вклопување : Дизајнирани да ја ласкаат секоја форма на лице, нашите очила за читање со сина светлина имаат лесни, стилски рамки и пролетни шарки. Фостер Грант е лидер на пазарот во очила со популарна цена со целосен опсег на очила за сонце, очила за лупа и очила на екранот. Пластична рамка. Нашите талентирани дизајнери во Њујорк, Лондон и Милано го бараат светот за најсвеж изглед и инспирација и ги трансформираат во стилови напред кои се уникатно ласкави и погодни за носење. Други американски и странски патенти во очекување. Фостер Грант верува во вистински стил-очила што е без напор мода-напред и совршено вие, со вистинскиот квалитет што можете да го видите и почувствувате. Анти-Рефлектирачки слој слој.*Потенцијално штетно сината светлина се однесува на нанометарскиот опсег 415-455 на спектарот на видлива светлина. Ширина на објективот : 52 милиметри. Удобно И Ласкаво Вклопување : Дизајнирани да ја ласкаат секоја форма на лице, нашите очила за читање со сина светлина имаат лесни, стилски рамки и пролетни шарки. Отпорни на Гребење и Удари : нашите очила за читање со блокирање на сина светлина за мажи се опремени со леќи отпорни на гребење и удари за зголемена издржливост и појасно гледање. Дали користите дигитални уреди поголемиот дел од денот? Помогнете да ги заштитите очите Со Софија вергара х Фостер Грант Сина Светлина Мулти Фокус Очила За Читање. Вклучен случај : нашите очила за читање со блокирање на сина светлина вклучуваат крпа за чистење и заштитна торбичка за носење дизајнирана да го продолжи животниот век на вашите очила. Очила За сина светлина : нашите очила за блокирање на сина светлина користат патентирана технологија на леќи за да намалат до 34% од потенцијално штетната сина светлина* емитирана од компјутери, лаптопи, таблети и паметни телефони. Покриен под Сад Пат. Рака : 140 милиметри. Процентот претставува просечна количина на потенцијално штетна сина светлина блокирана со 5 нанометарски чекори во овој опсег. Анти-Рефлектирачки слој слој. Други американски и странски патенти во очекување. Очила За Читање со мутифокус : Нашите очила за читање за жени имаат леќи со повеќе фокуси со 3 јачини на зголемување за читање, употреба на компјутер и интеракција.

Детали

Избор на клиенти