Cyxus Tr90 Очила Сина Светлина Блокирање Очила Квадратни Компјутерски Очила Анти Око Вирус УВ Филтер Очила Маж Жени, Дрво Жито, 1 Брои, 4332649969
Свеж

Cyxus Tr90 Очила Сина Светлина Блокирање Очила Квадратни Компјутерски Очила Анти Око Вирус УВ Филтер Очила Маж Жени, Дрво Жито,

DEN 544.00

Достапно.

ОЧИЛАТА ПРОТИВ СИНА СВЕТЛИНА-Циксус можат да намалат 90% од сината светлина, ублажувајќи го заморот на очите, сувото и паѓањето на видот. ПОДОБАР СОН-чашите Со Циксус можат да го намалат напрегањето на очите и главоболката, така што ќе можете да уживате во мирен подлабок сон. Лесен TR90-Изработен од форма меморија TR90.Рамката е флексибилна и ултра лесна. ФДА РЕГИСТРИРАНА КОМПАНИЈА - " Циксус "е трговска марка во сопственост на" Циксус Технолошка Група Доо", која е единствен производител на"Циксус". Чашите За Филтер Со Сино Светло Cyxus можат да го ублажат напрегањето на очите Против замор на очите,да ја ублажат главоболката предизвикана од прекумерна употреба на очите, погодни за оние кои често користат компјутер и гледаат електронски екрани. Изработени од компјутерски материјали кои можат да апсорбираат сини зраци, леќите за блокирање на сината светлина можат директно да апсорбираат поголем дел од штетната сина светлина што емитува од дигиталните уреди. Користени од специјалните компјутерски материјали, циксусните леќи можат да бидат целосно јасни.Ова е голема предност различна од очилата на другите брендови со жолта леќа. Овој високотехнолошки материјал ГУСТИНАТА НА TR90 е 80% помала Од Пластиката и 50% помала Од Ацетатот, тешко може да се почувствува кога ќе остане на вашето лице. Рамката и леќата можат да издржат екстремна казна, не е важно дали седите на неа или го ставате лаптопот на неа, очилата ќе се вратат во природна форма.

Детали

Избор на клиенти