6 инчен Фризерски Ножици Коса Чистење На Смолкнување Стапка 10-40% Сечење Ножици Бербер Салон Ножици Комплет За Фризер Дома
Свеж

6 инчен Фризерски Ножици Коса Чистење На Смолкнување Стапка 10-40% Сечење Ножици Бербер Салон Ножици Комплет За Фризер Дома

DEN 1464.00

Достапно.

Премиум - овие професионални висококвалитетни фризерски ножици од нерѓосувачки челик користат прецизни сечила и рачно изострени рабови за лесно, па дури и средување на косата. Повеќе не ви треба уште една машинка за коса!. Остар нож : берберски ножици со мазна површина и подигнати рабови кои нема да ги оштетат или поделат краевите на косата. Мазното сечење е идеално за сечење влажна или сува коса. Прилагодлива завртка : прилагодлив систем за завртки за фризерски ножици за поголемо прилагодување и прилагодување на претпочитаната затегнатост. Различни ножици за разредување, различен волумен на отстранување на влакна. Ourономски дизајн : Нашите фризерски ножици имаат designономски дизајн на кривата на зафат што ја намалува употребата на зглобовите, лактите и заморот на рацете и е удобен за употреба. Име : Фризерски Ножици Рејтинг : Аааа Големина : 6 инчи / 17,2 см стапка На Разредување : 10-40% Материјал : 440с Цврстина : Вклучен Е 62ХРЦ Пакет : 1х ножици за сечење 1х ножици за разредување ножици инструкции за одржување : 1. Ве молиме не го исклучувајте воздухот. 2. Висококвалитетен челик со висока острина. Кога користите ножици, задолжително обрнете внимание на безбедноста. 3. Чувајте го чист по употреба и подмачкајте доколку е потребно. 4. Ве молиме внимателно користете ги ножиците, не паѓајте од висината, што ќе ја оштети прилагодливоста на работ на ножиците. 5. Не користете ги за сечење метални предмети. Ножиците може да се користат само за средување на косата, во спротивно тоа ќе го скрати работниот век.

Детали

Избор на клиенти