Sceptre 32 инчен Криви 2k Игри Монитор QHD 2560 x 1440 до 165hz 144Hz 1ms HDR400 400 Lux Amd FreeSync Премија, Висина Прилагодливи DisplayPort HDMI Вградување Звучници Машина Црна
Свеж

Sceptre 32 инчен Криви 2k Игри Монитор QHD 2560 x 1440 до 165hz 144Hz 1ms HDR400 400 Lux Amd FreeSync Премија, Висина Прилагодливи

DEN 2.00

Достапно.

1500r Закривен Дисплеј : закривениот дизајн од 1500r степен ве потопува целосно во пејзажот за игри, овозможувајќи ви да ги забележите сите закани и можности пред сите ваши конкуренти. РЕЗОЛУЦИЈА НА QHD : quad (QHD) резолуцијата е соодветно именувана по тоа што има четири пати повеќе пиксели (2560 € 1440) од HD и дава прскање на трансцендентна боја и пирсинг јасност. До 165hz Стапка На Освежување : Останете над пакетот со 165hz преку Display Port, давајќи ви предност во перформансите како рамки транзиција веднаш. HDR400 : HDR400 (Висок Динамички Опсег) го подобрува динамичкиот сооднос на контраст, осветлувајќи бои до 50% посветли од SDR додека прикажува длабоко јасни темни бои. Светлечки Светла Со Задна Обвивка : шарено LED светло го осветлува задниот капак на мониторот, обезбедувајќи уникатно модерен дизајн. Време На Одговор на подвижна Слика : Играњето игри со брза акција и гледањето акциони авантуристички филмови секогаш бараат брз и точен одговор на ПИКСЕЛИ од ЛЕР. Со 1ms Време На Одговор На Подвижна Слика (MPRT), духовите и замаглувањето се намалуваат, така што корисникот може да ужива во мониторот со јасност и прецизност. Повеќе Пристаништа : Приказните испорачуваат до 165hz стапка на освежување, обезбедувајќи неверојатна видливост и агилност за да го победите вашиот стандарден плеер. ПРИСТАНИШТАТА HDMI обезбедуваат импресивна стапка на освежување од 144hz. Сина Промена На Светлината : Сината Промена на Светлината ја намалува сината светлина, овозможувајќи ви удобно да работите, гледате или играте апликации без да ги напрегате очите.

Детали

Избор на клиенти