MINISFORUM UM590 MINI PC AMD Ryzen 9 5900HX Микро Компјутер, 32g RAM МЕМОРИЈА + 512GB PCIe, 2X HDMI+1x USB - C Троен 4k Излези, 2.5 G LAN, AMD Radeon Графика Windows 11 Про Мала Форма Фактор
Свеж

MINISFORUM UM590 MINI PC AMD Ryzen 9 5900HX Микро Компјутер, 32g RAM МЕМОРИЈА + 512GB PCIe, 2X HDMI+1x USB - C Троен 4k Излези,

DEN 803.20

Достапно.

●Одличен Процесор●Овој Мини КОМПЈУТЕР Од Серијата Miniforum Venus е мал десктоп компјутер, кој доаѓа со amd rzyen 9 5900hx процесор, има 8 јадра и 16 нишки. Стандардната брзина на часовникот е 3,3 GHz, а максималната брзина на засилување е 4,6 GHz. Стандардниот TDP е 45+W. ® Тројни 4k Излези Q Мини Компјутер UC590 опремен со 3 видео излези, два HDMI и еден USB-C, сите поддржуваат 4k@60 Hz излези. Можете да поврзете три монитори во исто време, кои ја прават вашата работа полесно и поефикасно. €Проширување На Складирање Q овој Микро КОМПЈУТЕР има инсталирано 32 GB DDR4 (2x16 G, два канали), може да се прошири секој од каналот ДО 32 GB, вкупно 64 GB. Таа, исто така има инсталирано M. 2 2280 512 GB PCIe SSD, тоа може да се прошири НА 2 TB. Понатаму, има и 2,5 инчен SATA HDD слот на располагање, со вклучен SATA кабел, можете сами да инсталирате HDD, ве молиме имајте предвид дека дебелината е во рамките на 7mm. € Богати Интерфејси : Овој UM590 Мал КОМПЈУТЕР доаѓа со 2x HDMI, 1 X USB3.2 Тип-C, 2x USB3.2, 2 X USB2.0, 1 X USB3.2 Gen2 Тип-C(Само Податоци, Напред), 1x 3.5 mm аудио приклучок, 1x DMIC, 1x clear cmos, НЕ треба да се грижите за тоа не МОЖЕ ДА ГИ ПОВРЗЕТЕ вашите уреди. ● Wifi6 Поддршка + овој AMD мини компјутер усвојува m. 2 2230 WIFI, поддржува wifi 6 технологија (802.11 ax) стандард, интегрира bluetooth модул, 5 GHz / 2.4 GHz Двоен Опсег Wi Fi и мулти-корисник 2x2 MIMO ( MU-MIMO), со врвен пропусен опсег од 2.4 Gbps, брзината е 37% повисока од сегашната стапка на наизменична струја 802.11. ●Содржина на пакетот и Гаранција 1x MINISFORUM UM590 Мини КОМПЈУТЕР, 1x HDMI Кабел, 1x 1x База Поддршка, 1 X Американски Адаптер За Напојување, 1x Прирачник. 1 Месец Бесплатно Враќање, 2 Години Гаранција, Услуга По продажбата во рок од 24 часа. 1 X UM590 МИНИ КОМПЈУТЕР.

Детали

Избор на клиенти