Сет од 6 емајл врата од мезуза
Свеж

Сет од 6 емајл врата од мезуза

DEN 799.52

Достапно.

Вратата Мезуза е изработена од кара и е украсена со емајл и слики птици од рај. Сет од 6. Големина : 4,1 x 0,9 "(10,5 x 2cm), тежина : 1,1 мл (32 гр), материјал : емајл. Прави убав подарок : тоа е совршен подарок за секој еврејски дом. Загарантирано задоволство : Ние сме уверени дека ќе го сакате нашиот производ, затоа ве молиме контактирајте не веднаш со какви било прашања или проблеми. Вратата Мезуза е традиционален еврејски амајлија, кој беше при рака во близина на влезот во куќата. Мезуза е во состојба да ги заштити вашиот дом и семејство од зли сили, завист и зло око . Претставување на таков мезуза на вашите пријатели или роднини, ја потенцирате вашата loveубов и ectionубов. Вратата Мезуза е изработена од каша и е украсена со емајл. Таквиот Мезуза не ќе биде само заштитен талисман, туку и голем незаборавен подарок од Светата земја со Длабоко религиозно и културно значење. Големина : 4,1 x 0,9 "(10,5 x 2cm) Тежина : 1,1 мл (32 гр) Материјал : Метална земја на потекло : Израел.

Детали

Избор на клиенти