Клупско возење облека Машка планинска сурфање со 12 -инчен велосипедизам - машки шорцеви за велосипедисти
Свеж

Клупско возење облека Машка планинска сурфање со 12 -инчен велосипедизам - машки шорцеви за велосипедисти

DEN 3.33

Достапно.

94% полиестер, 6% спандекс. Увезени. Затворање на копчињата. Машински миење. Удобност на велосипедисти : Нашите транзиции за облека за возење лесно од нечистотија до трпезаријата, така што поминувате повеќе време возење и помалку време на промена на гардеробата. Фокусирајте се на вашето возење, а не на облеката. Направете го сето тоа кратко : Возењето во удобност бара опрема со висок квалитет. Истегнете ткаени ткаенини и 6 стилизирање на џеб за складирање се само неколку извонредни детали за овие кул шорцеви за велосипедизам. Единствена и разноврсна : Нашата облека за велосипедизам за мажи е дизајнирана од возачи на возачи. Нашата обична облека за велосипедизам за премија е доволно техничка за возење, и доволно стилски за да се живее. Шорцеви за возење во перформанси : Внатрешни прилагодувања на велкро и WR финиш за отпорност на вода и нечистотија, ве одржуваат и да се чувствувате кул. Рефлективните акценти на Ride Light ве чуваат безбедни на патот. Обичен кул за ентузијаст за велосипеди : чист изглед, трим вклопување со 12 "inseam, а модерен стил прават одличен пар велосипедски шорцеви. 94% поли / 6% спандекс. Планинскиот сурфа Најважно. Ние ја дизајниравме ткаенината доволно светлина што дише како Нил Пирт по сет на црвена баркета. Крајна линија кратките работи неверојатно за она за што е наменето, што се вози велосипеди на неверојатна единечна патека во високата земја на Колорадо до протокот од округот Браун, Индијана. Зарем тоа не е доволно? Хек бр. Клубното возење прави облека за возење и сè после, па скокнете во реката Дешутс по возењето Филс, закачете се покрај градскиот базен со децата, косете го тревникот еднаш ова лето сите во МТН сурфање. Краткото е за максимална функција. Ова го остваруваме со одлично вклопување и некои од најдобрите лесни ткаенини за истегнување на планетата, дизајн во странични поштенски џебови, додајте внатрешни прилагодувања и густини. Обидете се со нашите 12 "inseam Ако сакате да покажете малку повеќе нога на сите ваши пријатели . или само претпочитате пократок инсејм од нашата опција 12 ". Дали рековме разноврсно?.

Детали

Избор на клиенти