Eleoption 2PCS 11.1V 1600mAh Замена на батеријата Продолжена времиња за папагал Бебоп Дрон 3.0 квадкоптер хеликоптер
Свеж

Eleoption 2PCS 11.1V 1600mAh Замена на батеријата Продолжена времиња за папагал Бебоп Дрон 3.0 квадкоптер хеликоптер

DEN 2.67

Достапно.

Капацитет на батерии : 1600m Ah, 11.1 V, 27,7 Wh. Литиум-јонска полимер за полнење на батерија со 10 C континуирано празнење, со многу подолго време на летање. Тоа е крајно во перформансите и продолжено време на летање за вашиот папагал Bebop Drone3.0. Вклучува заштита на PCM (модул за заштитно коло) батеријата против над полначот, преку празнење и кратки кола. Карактеристики : Висококвалитетна литиум-јонска полимерска батерија со многу подолго време на летање и убави спецификации на Outlook : Капацитет на батерии : 1600m Ah, 11.1 V, 27,7 Wh единечна тежина : приближно. 122 G боја : Црна издржлива и компактен 100% сосема нов погоден за : Авионски папагал Bebop Drone 3.0 ВНИМАНИЕ : 1. Не кратко спој. 2. Мора да се отстрани правилно. 3. Користете само специфичен полнач. 4. Може да експлодира доколку се отстрани на противпожарниот пакет вклучува : 1600m Ah батерии за папагал Bebop Drone 3.0.

Детали

Избор на клиенти