Туџуи Маркери На Самото Место 9 Инчен 10 Инчен Сет од 12 Гумени Маркери За Агилност Што не Се Лизгаат Конуси Со Рамно Поле Подни Точки За Фудбал Кошарка Спорт Брзина Аг
Свеж

Туџуи Маркери На Самото Место 9 Инчен 10 Инчен Сет од 12 Гумени Маркери За Агилност Што не Се Лизгаат Конуси Со Рамно Поле Подни

DEN 367.20

Достапно.

Перење и отпорен на лизгање.Сетот маркери за Фудбалски Тренинзи Е дизајниран за играчи кои го прегазуваат и сигурно ќе издржат внатрешна или надворешна употреба во различни услови. ?●ТОЧКИ ШТО не се ЛИЗГААТ НА ЗАДНАТА страна ● местата на Подот за деца во училница се спротивставуваат на лизгање низ подови во теретана, тврдо дрво, тротоар или други типови на површини кога се газат или прегазуваат за време на активностите, што ги прави безбедни за употреба за време на брзи игри и вежби. Дозволете да дриблате и да напаѓате поагресивно и побрзо. Маркерите за агилност се точно дизајнирани за оптимална видливост.Внатрешни Или Надворешни Активностиовие фудбалски маркери совршено се вклопуваат за спорт, игралиште за обука во училиште, училница и други партиски активности. ?€9 ИНЧЕН ДИЈАМЕТАР И СВЕТЛИ, ЖИВОПИСНИ БОИ}Пакетот вклучува сет од 12 9 инчни гумени маркери во 6 светли бои (црвена, портокалова, жолта, зелена, сина и виолетова). Многу лесно се препознаваат за време на игри, вежби за време на тренинг или спортски активности. Овие места за тепих може да ги забавуваат децата со часови и да ја подобрат нивната креативност и когнитивни способности во исто време. ?●ШИРОКИ АПЛИКАЦИИ} маркерите за теписи се одлични за активности во училницата на наставниците, исто така погодни за игри и активности на отворено во затворени простории, како што се обука за агилност, вежби за вежбање, седење на место, следење на бои, игри на часови, танцување, спорт и многу повеќе - направете ги вашите активности поп, активни и организирани!. Студентите можеа да седат или да стојат во низа според овие маркери за тепих, светлите и видливи бои се корисни потсетници за децата и спортистите на игротеката што лесно се гледаат за време на игри и вежби при тренирање или вежбање спорт. Вашиот противник не може да биде во чекор со вашето темпо и не можете да го одбраните вашиот прекршок. Маркери за Гумени Точки од кругот туџуи-Издржливи, Корисни и Достапни Овие маркери за кружни гумени точки со дијаметар од 9 инчи и 10 инчи отсекогаш биле составен дел од програмите На П. Одлично за физичко образование и игри како бејзбол, фудбал, фудбал, кошарка и сите други спортови.Обука за Брзина на реакцијаодговорот може да се оствари со координација на очите и координација на рацете и нозете за да се зголеми брзината на преминување на пречката. Вклучува 6 бои на спектар : црвена, портокалова, жолта, зелена, сина, виолетова.

Детали

Избор на клиенти