Колумбија Машка сребрена Риџ 2,0 кошула со долг ракав
Свеж

Колумбија Машка сребрена Риџ 2,0 кошула со долг ракав

DEN 290.08

Достапно.

100% најлон. Увезени. Омни-сенка : Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаењето со UV апсорбирачки предива го блокира целиот спектар на штетни УВ зраци. Омни-Вик : Крајната технологија за управување со влагата за отворено. Омни-Вик брзо ја преместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување-држејќи се ладно и облеката да се исуши. Брзо сушење-Sunубов со сонце : Едноставно, но сепак разноврсно, направено од 100% најлон, оваа издржлива кошула со долг ракав е изградена за целогодишна акција на внатрешен двор или на патеката. Прилагодливи карактеристики : Предно затворање на копчето надолу, две џебови на градите, превртете ги ракавите со држачи за јазичиња и вентилаторот Додадете прилагодлива и дише удобност во оваа кошула подготвена на отворено. Изградено до последно : Вниманието на Колумбија на деталите е она што ја издвојува нашата облека од другите. Ние користиме само материјали со највисок квалитет, стручно изработка и трајно шиење. Ова е удобна кошула што ќе ја уживате за следните сезони. Техничка кошула со стил, ова копче е изградено од издржлив најлон, така што има свои против затегнати гранки и мезови. Технологијата за губење и заштитата на сонцето UPF 50 обезбедуваат покриеност кога нема облак на небото. Оваа обична кошула со долги ракави е направена од најлон за брзо сушење, дизајниран за удобни перформанси. Убавите карактеристики вклучуваат две џебови на градите, ракави за ракави со држачи за јазичиња за да ги задржат на место, додека вентилаторот за враќање, а преклопот над јаката додава класа на копче. Колумбија ја нуди оваа машка кошула во бои и големини. Продолжена големина на располагање. Редовно вклопување. За да се обезбеди големината што ќе ја изберете е исправна, искористете ја нашата табела за големина и следниве упатства за мерење : За ракавите, започнете од центарот на вратот и измерете го преку рамото и надолу до ракавот. Ако наидете на делумен број, заокружете до следниот дури и број. За градите, измерете го во потполниот дел од градите, под пазувите и над лопатките на рамото, одржувајќи ја мерката на лентата цврста и нивото.

Детали

Избор на клиенти