10 парчиња Вилушка Лопата Жица Конектори Електрични Стегање Терминал 8мм/0.3 Во Y Тип 4мм/0.2 Во Дупка U Тип Банана Приклучок 30вац-60вдц
Свеж

10 парчиња Вилушка Лопата Жица Конектори Електрични Стегање Терминал 8мм/0.3 Во Y Тип 4мм/0.2 Во Дупка U Тип Банана Приклучок

DEN 2.67

Достапно.

Пвц Материјал : конекторите за вилушка се направени од ПВЦ и месинг. Дијаметарот на штекерот е qu4mm. Напон и Струја : номиналниот напон на жичаните конектори на вилушката е 30 Vac‑60 Vdc, а струјата е максимална.36А. Опсег На Примена : Се Користи во електронски инструменти, индустриска опрема, инвертори, машини за заварување, генератори за полнење, автомобили, одвојување и дистрибуција на соларни ќелии итн. Добра Спроводливост : конекторите за жица со вилушка се произведуваат со употреба на технологија со висока точност, со силна поврзаност и добра спроводливост. Силна Применливост : конекторите за жица со вилушка имаат сигурни електрични перформанси, издржливост и силна применливост. 1. Пвц Материјал : конекторите за вилушка се направени од ПВЦ и месинг. Дијаметарот на штекерот е qu4mm2. Напон и Струја : номиналниот напон на жичаните конектори на вилушката е 30 Vac‑60 Vdc, а струјата е максимална.36А3. Опсег На Примена : Се Користи во електронски инструменти, индустриска опрема, инвертори, машини за заварување, генератори за полнење, автомобили, одвојување и дистрибуција на соларни ќелии итн.4. Добра Спроводливост : конекторите за жица со вилушка се произведуваат со употреба на технологија со висока точност,со силна поврзаност и добра спроводливост5. Силна Применливост : конекторите за вилушкаста жица имаат сигурни електрични перформанси, издржливост и силна применливост спецификација : Тип На Ставка : Вилушкаста Жица Конектори Материјал : пвц, Брасмодел : Ј.20020уси : Широко Се Користат Во Електронска Опрема, Индустриска Опрема, Електронска Опрема, Инвертори, Машини За Заварување, Генератори За Полнење, Бродови ,v, Камиони, Автомобили, Одвојување и дистрибуција На Соларни Ќелии, хардвер, електроника, електрични апарати, компјутери, компресори за стабилност на напојувањето, конзоли За игри, Магнетофони, Комуникациски Производи Итн.Номинален Напон/Струја : 30vac-60 Vdc/максимум.36а Дијаметар на дупката : 4мммкако Да Се Користи : Само Поврзете Го Приклучокот Корекореспондирањеинструмент Пакет Листа : 5 х Црвена Вилушка Лопата Жица Конектори5 х Црна Вилушка Лопата Жица Конектори.

Детали

Item Type:
ForkSpadeWireConnectors
Material:
PVC, Brass
Model:
J.20020
Uses:
Widely Used in Electronic Equipment, Industrial Equipment, Electronic Equipment, Inverters, Welding Machinery, Charging Generators, Ships, Rvs, Trucks, Automobiles, Separation and Distribution of Solar Cells, Hardware, Electronics, Electrical Appliances, Computers, Power Supply Stability Compressors, Game Consoles, Tape Recorders, Communication Products, Etc.
Rated Voltage/Current:
30Vac-60Vdc/maximum.36A
Hole Diameter:
φ4mm
How to Use:
Justconnectthesockettothecorrespondinginstrument:
Package List:
5 x Red Fork Spade Wire Connectors:
5 x Black Fork Spade Wire Connectors:

Избор на клиенти