Z Креирај дизајн месинг плоча од месинг лента за месинг, добра машинска обработка, 0. 6x305x1000mm висок строг. Метална бакарна фолија
Свеж

Z Креирај дизајн месинг плоча од месинг лента за месинг, добра машинска обработка, 0. 6x305x1000mm висок строг. Метална бакарна

DEN 1.33

Достапно.

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : месинг лист H62. Висока јачина, добра пластичност, добра заварување. Има силна отпорност на абење, голема јачина, цврстина, добра обработливост, лесно заварување, погодно за производство на секакви компоненти на длабока цртање и сила на сила. Таа е една од широко користените обични месинг сорти. Се користи за натоварените делови изработени од најразлични длабоки стрес за истегнување и свиткување, како што се игла, занитки, мијалници, ореви, спроводник, пролет на барометар, екранот, делови од радијатор, итн. Има одлична отпорност на абење, голема јачина, цврстина, отпорност на корозија, добра обработливост и лесна заварување и е погодна за производство на разни делови од длабоко цртање и виткање. Месинг -листот може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, и др. Механички својства, пластична топлинска состојба. Има силна отпорност на абење, голема сила, цврстина,. Добра обработливост, лесно заварување, погодно за производство на сите видови на длабоки цртања и компоненти на сила на свиткување Вклучен : 1 x месинг лист Rollnote : Бојата на артикалот прикажана на фотографии може да се прикаже малку поинаку на вашиот компјутерски монитор, бидејќи набудувачите не се калибрирани Same Applications : DIY проекти , Градење декорација, индустриска, електронска, опрема и така натаму.

Детали

Избор на клиенти