Комплет за склопување на сијалички со рачно гориво за гориво со конектор за морски брод со моторно возило, црево од 5/16 8мм за гориво
Свеж

Комплет за склопување на сијалички со рачно гориво за гориво со конектор за морски брод со моторно возило, црево од 5/16 8мм

DEN 2.33

Достапно.

Материјал на производот : висококвалитетни гумени топки и 5/16 "црево за гориво. Компатибилен со измешаното гориво на етанол, инженерираните материјали со ниска пропустливост можат да спречат испарување на горивото, погодни за чамци, РВ, трактори и каравани. Големина на производот : Вкупна должина : 6,88ft /2.1m; Внатрешен дијаметар на цевка : 8мм (5/16 “) ;. Топла белешка : Некои понови модели немаат објект на надворешен резервоар за гориво, така што овие цевководи не се соодветни. Ова е гумен производ, ве молиме не чувајте го на директна сончева светлина или други груби околини. Не работи за Меркур/ Евинруд/ Хонда. Лесен за употреба : Цревото за гориво има приклучок за брзо инсталирање и отстранување на резервоарот за гориво и вонбродски мотор. Честопати се користи како рачна пумпа на брод за да се обезбеди гориво за надворешните мотори. Пакетот вклучува : 1 x Комплет за црево за црево за гориво, PLS обрнете внимание на тоа дали конекторите се исти пред да ги набавите. Услуга за клиенти : Ако сте разочарани од нашето црево за гориво од која било причина, 100% замена или гаранција за враќање на парите е во рок од 365 дена, ве молиме слободно контактирајте не. Вкупна должина : 6,88ft/2.1m. Влезна цевка за нафта : 3.28ft/1m. Цевка за излез на нафта : 3.28ft/1m. Внатрешен дијаметар на цевки : 8мм (5/16 “). Ве молиме, не го вадете вградениот филтер кога истурате бензин, филтерот може многу добро да ги филтрира нечистотиите во маслото. Ако користите мешано масло, ве молиме тресете добро пред употреба Кога ја поврзувате цевката за нафта, ве молиме, ракувајте внимателно, не свиткајте го отпадот на млазницата. Ве молиме олабавете ја завртката за бакарно отвор на капакот на резервоарот за гориво пред да го започнете надворешниот мотор, во спротивно бензинот нема да влезе во моторот. Применливо за Јамаха, Јум, Хајдијан, Тигар, Шунфенг и други брендови. Белешка : Не се применува за жива/ Евинруд/ Хонда и Сузуки. Лесни за инсталирање и замена. Стабилни карактеристики и голема сигурност. Гуменото тело има добра отпорност Во резервоарот за гориво до гасоводот, додека го спречуваат горивото да се врати во резервоарот за гориво и да го чува во гасоводот. Стрелките се означени на трупот за да ја покажат насоката на протокот на течности за да спречат гориво да се врати во резервоарот и да го задржи во резервоарот и да го задржи во гасоводот.

Детали

Избор на клиенти