DFWENYI Црвена светлина терапија инфрацрвена светлосна терапија за тело, уреди за терапија со црвена светлина со LED 660Nm и во близина на инфрацрвена 850nm LED светло комбо, л
Свеж

DFWENYI Црвена светлина терапија инфрацрвена светлосна терапија за тело, уреди за терапија со црвена светлина со LED 660Nm и

DEN 799.84

Достапно.

? Терапијата со црвена светлина е ефикасна во промовирање на здравјето на кожата и зголемување на производството на колаген. Инфрацрвени енергетски сили на телото на телото за промовирање на закрепнување на мускулите и намалување на болката и воспалението. ? Инфрацрвената топлина го подобрува протокот на крв и циркулацијата во насочените области и може да помогне во заздравување на кожата, проблеми со мускулите и други делови на телото. 850nm во близина на инфраред е невидлив за луѓето. Ова му дава на сијалицата моќен ефект и во длабоката црвена и во скоро инфрацрвена спектар. ? ‍⚕? Посоодветна зрачење на црвена светлина : Во споредба со другиот уред со црвена светлина, ламбата за терапија со црвена светлина DFWENYI ја испушта најпогодната зрачење на црвената светлина на површината, ефикасно промовирајќи го здравјето на кожата и го зголемува производството на колаген. Дизајн на лесен материјал, отстранување на некои излишни хардвер и карактеристики за да се направи масовна потрошувачка. ? Оваа терапија со црвено светло за тело може да се вклучи и исклучи со еден клуч и да го изберете спектарот најпогоден за човечкото тело, што е едноставно, безбедно и стабилно. Можете лесно да уживате во ефтина терапија со црвена светлина дома без да одите во салон за убавина. ? Тоа ви овозможува да го поставите на маса или да го закачите на wallидот што обезбедува озрачена област за третман на црвено светло за лицето и телото. Dfwenyi инфрацрвена светлосна терапија за болка, бесплатна гаранција од 2 години и пријателска услуга за клиенти.

Детали

Избор на клиенти