3М талк вложување лента FSK свртена лента 1525CW, чувствителна на притисок, адхезија на ладно време, фолија, Scrim, Kraft, UL723 класифициран, 2,83 во x 50 yd, 16 ролни по случај
Свеж

3М талк вложување лента FSK свртена лента 1525CW, чувствителна на притисок, адхезија на ладно време, фолија, Scrim, Kraft, UL723

DEN 5078.88

Достапно.

Со супериорна отпорност на временски услови, калапи, УВ и услови на животната средина, оваа лента се одвива исклучително добро во барањата на ладна и топла температурна апликација. Оваа лента комбинира брз стап на нормални температури со супериорни перформанси на ниска температура. Оваа лента го исполнува рејтингот на пламенот/чадот UL723, како и спецификацијата ASTM C1136, Type II и IV, за безбедна употреба. Употреба на ладно време : Врски и заптивки во температури до -10 ° F заради неговото специјално дизајнирано акрилно лепило. 3М вложување лента FSK со лента за соочување со 1525 CW е три-насочена лента од 5,5 мил. Издржливост : Нуди издржливост и јачина со засилен скрип.

Детали

Избор на клиенти