UXCELL 15PCS DC 6V 5MM пред жичен LED, трепкајќи сино светло тркалезно јасно чиста леќи, диоди што емитуваат светлина со работ
Свеж

UXCELL 15PCS DC 6V 5MM пред жичен LED, трепкајќи сино светло тркалезно јасно чиста леќи, диоди што емитуваат светлина со работ

DEN 3.33

Достапно.

[Светла] - 5мм LED сијалица, сина светлина за трепкање, чиста леќа, вкупно 15 парчиња. [Стабилно] - Едноставно возење со моќност DC6 V, тие ќе работат стабилно заради вградениот отпорник. [Лесна за употреба] - Црвена жица за анода, црна жица за катода, и со калај -палто на крајот. [Заштеда на енергија] - Ниска потрошувачка на енергија, стабилни и високи перформанси. [Ослободете ја вашата креативност] - За РЦ хеликоптер, квадкоптери, ознаки за знаци, декор на роботи и кој било друг проект за DIY што можете да го замислите. Тркалезни врвни пред-жични LED диоди, ултра-свечено светло светло со стабилни перформанси! Тип на леќи : 5мм тркалезен врв со Edgelight Color : Blue Light Type : Flashingforward Voltage : 6 Vforward струја : > 20 Mawire должина (приближно) : 20cm (7,87 ") Пакет вклучува пакет : 15 x пред-жичен LEDSABOUT Нашата ставка : -Овие пред-жични LED светла можат широко да се користат во хоби осветлување, индустриско, камера, компјутерски компјутери и дизајн на костуми. Со калај на крајот на жицата, тоа значи дека тие се подготвени за директна употреба.-Понудуваме 3мм/5мм/8мм/10мм ламба мушка во различна боја според вашата употреба на целта. Забелешка : 1. Ве молиме, дозволете грешка од 1-3см. до рачно мерење.2. Мониторите не се калибрираат исти, бојата на артикалот прикажана на фотографии може да се прикаже малку поразлично од реалниот предмет.

Детали

Избор на клиенти