USB C 3.2 Ssd Комплет за 12+16 Pin Macbook SSDs За MacBook Pro 2013-2015, iMac 2013-2015, Macbook Air 2013-2017, Пренослив Алуминиумски SSD Адаптер Со Прилагодлив Индикатор За MacBook SSD
Свеж

USB C 3.2 Ssd Комплет за 12+16 Pin Macbook SSDs За MacBook Pro 2013-2015, iMac 2013-2015, Macbook Air 2013-2017, Пренослив Алуминиумски

DEN 1119.84

Достапно.

Поддржува Windows, mac систем, силна компатибилност, нема потреба да се вози. Поддршка UASP со ултра брза брзина на пренос. 1x Ssd Комплет (SSD не се вклучени). 1 X USB Тип-Ц До Тип-Ц кабел. 1 X USB Тип-Ц ДО USB 3.2 кабел. 1x Шрафцигер. 1x Упатство За Употреба. ●Mac Book SSD Комплет Е компатибилен со apple оригиналниот Mac SSDs со 12+16 Пина, не е компатибилен со Toshiba 12+16 PIN SSD, НЕ Е Поддршка за NVMe SSD, SATA SSD. ● Екстремен Пренос На Брзина Од Типот Ц до ц 10gbps пренос со голема брзина СО USB 3.2 gen 1 интерфејс, совршено решение за пренос на податоци и резервна копија на податоци. Преносот на ХД филм трае само 2-5 секунди. ●Алуминиумска Обвивка и Rgb Дизајн Q Овој SSD адаптер за Mac прифаќа обвивка од алуминиумска легура, тенок дизајн и издржлива и одлична дисипација на топлина. Високоефикасниот систем го штити ВАШИОТ SSD од прегревање при тргување со големи датотеки. Прилагодливото Ргб Светло го покажува статусот на пренос на податоци, кул и убав допир. €Оперативен Систем за поддршка● Систем За Поддршка Мулти ОС, Виндоус, Мек ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ, Линукс, Андроид.Поддршка за 2013-2017 Macbook Air, 2013-2015 Mac Book Pro Retina, 2013-2014 i Mac, 2013 Mac Pro. ●Лесна Инсталација●Само Одвртете ги четирите завртки за прицврстување на капакот со шрафцигер и извадете го капакот од куќиштето НА SSD. Вметнете ГО SSD ВО отворот за картичка, потоа затворете го куќиштето и затегнете ја завртката. Овозможува брза и лесна инсталација. играјте и приклучете. 1x Gmm Macbook SSD Комплет (SSD Не Се Вклучени). Големина на поддршка(ве Молиме прочитајте ја пред да ја купите) : . Само За. i Mac Интел 21.5 " А1418 Крајот На 2013 До Средината на 2014,. i Mac Intel 27 " А1419 Крајот на 2013 До Крајот на 2015. Macbook Ер 13 " А1466 Средината на 2013 До Почетокот на 2017,. Mac Book Pro 13 " Ретина Дисплеј А1502 Крајот на 2013 До Почетокот на 2015,. Mac Book Pro 15 " Ретина Дисплеј А1398 Крајот На 2013 До Средината на 2015. Ако не сте сигурни дали може да се компатибилни со ВАШИОТ SSD, ве молиме кажете ни бесплатно. 10gbps Голема брзина. Кога е поврзан со порта за Гром 3 или USB 3.1 Gen 2, и брзината на читање и запишување може да достигне до 900 MB/s. Заштита Од Прегревање. Ако вашиот ssd прегревање при пренос на голем број на податоци, комплет ќе се кандидира на прегревање заштита автоматски и промена на режим само за читање, во спротивно престанете да пренесувате или одредување на брзината за да се избегне вашиот ssd оштетени.

Детали

Избор на клиенти