Рикох подводно домување TW-2 за Тета x
Свеж

Рикох подводно домување TW-2 за Тета x

DEN 1.33

Достапно.

[Компатибилни производи] Рикох Тета X. [Водоотпорна изведба] Водоотпорна до длабочина од 40 m од површината на водата (во рок од 60 минути) (еквивалентно на GIS заштита од 8/IPX8). [Обложување] анти-рефлексивно (AR) обложување на површината на делот за леќи помага да се намалат рефлексиите, за да можете да снимате јасни слики и видеа од 360 °. [Водоотпорен дизајн] Опремена е со водоотпорен механизам кој користи О-прстен и тока додека куќиштето има метална дупка за завртки за статив, овозможувајќи поголема разноврсност на подводното пукање и мир на умот. [Што има во кутијата] TW-2, Упатство за корисникот, каиш, покривка на леќи, лист за абсорбента на влага, силиконски маснотии, лист за превенција на гребење, листови за превенција од рефлексија А и Б. ТВ-2, Упатство за корисник, лента, покривка на леќи, абсорбента на влага, абсорбента на влага лист, силиконски маст, лист за превенција на гребење, листови за превенција од рефлексија А и Б. ТВ-2, Упатство за корисникот, каиш, покривка на леќи, лист за абсорбенти на влага, силиконски маснотии, лист за спречување на гребење, листови за превенција од рефлексија А и Б. Подводното куќиште TW -2 ви овозможува да фотографирате 360 ° слики и видеа под вода со доверба, со водоотпорни перформанси (еквивалент на Class Class 8 / IPX8) на длабочина до 40м од површината на водата (во рок од 60 минути). Водоотпорен механизам се состои од О-прстен и тока, додека куќиштето има метална дупка за завртки за статив за да ви овозможи целосно да уживате во снимањето под вода со поголема разноврсност и мир на умот. Делот за леќи на дизајнот на куќиштето е подобрен за да се намалат гребнатинките додека анти-рефлективниот (AR) облога што се применува на површината на делот за леќи помага да се намалат рефлексиите. Куќиштето обезбедува одлична употребливост, овозможувајќи ви да ја вклучите и исклучите напојувањето на камерата, да го вклучите режимот на снимање за мирни слики и видеа и да управувате со копчето за блендата со камерата во куќиштето дури и додека е под вода. Компатибилни модели : Рикох Тета X.

Детали

Избор на клиенти