MiniArtis ксилофон за деца и мали деца | 8 Белешки Шарен дрвен ксилофон | Музичка песна за песни и безбедносни облици на деца | Одличен подарок за роденден за одмор за деца
Свеж

MiniArtis ксилофон за деца и мали деца | 8 Белешки Шарен дрвен ксилофон | Музичка песна за песни и безбедносни облици на деца

DEN 1.67

Достапно.

Сè што треба детето да започне со своето музичко патување во една кутија за подароци!. Оскар наоѓа голема радост во учењето на децата како да играат и вежбаат со песни за играчки и музички песни за бебиња ксилофон, прават забавно искуство за учење полно со смеа и креативност. Учењето да се игра 8 -та белешка Виножито ксилофон е одлично за деца, родители, почетници, предучилишни установи, терапија, дневни центри, градинка, наставници и училници. Оскар наоѓа голема радост во учењето на децата како да играат и вежбаат со песни за играчки и музички песни за бебиња ксилофон, прават забавно искуство за учење полно со смеа и креативност. Ако од која било причина не сте задоволни од вашата набавка, ние нудиме целосна наплата - нема поставени прашања! Ние сме на располагање да одговориме на вашите прашања, 24/7 и секогаш сме среќни што слушаат од вас, затоа ве молиме, не двоумете се да стапите во контакт со нас! Одличен прв инструмент за мали деца - Класичен ксилофон за деца е одлична едукативна музичка играчка, Xylophone toddlers 1-3 Pearcussion Instruments на децата доаѓа со две безбедни трговски центри кои прават репродукција на песни од ветре! Ксилофон на Glockenspiel има 8 белешки (C, D, E, F, G, A, B, C), секој што прави јасни и богати звуци, со шипките во светли бои на виножитото со положба на дијатонска скала и тонови во боја. Инструментот за малиот Xylophone има можност да активира различни области на мозокот одеднаш, помагајќи во подобрување на многу важни вештини, вклучувајќи јазик, говор, слушање, читање, креативно размислување и меморија. Совршен прв музички ксилофон инструменти за деца. Следењето на боите за свирење песна, обезбеди чувство на гордост и достигнување. Ако од која било причина не сте задоволни од вашата набавка, ние нудиме целосна наплата - нема поставени прашања! Ние сме на располагање да одговориме на вашите прашања, 24/7 и секогаш сме среќни што слушаат од вас, затоа ве молиме, не двоумете се да стапите во контакт со нас! Негувајте ги талентите на вашето дете! Започнете ги вашите деца на музичко патување и loveубов кон музиката, со Оскар. Ве молиме, имајте на ум, обично трае околу една недела за да се навикнете на сетот за играчки ксилофон. Создадете забавни ударни звуци за да ги стимулирате младите мозоци и да им помогнете да ја искажат својата креативност и вештини. Ве молиме, имајте на ум, обично трае околу една недела за да се навикнете на сетот за играчки ксилофон.

Детали

Избор на клиенти