Јаох Фактор За Сончање 30 240мл
Свеж

Јаох Фактор За Сончање 30 240мл

DEN 416.16

Достапно.

органско масло од семе од коноп. навлажнувачки и подмладувачки. фактор за заштита од сонце 30. ослободени од парабени. не се тестираат на животни. Сончев Блок SPF30 Yaoh Органско Масло Од Семе Од Коноп Сончевиот Блок ги комбинира природните заштитни, навлажнувачки и подмладувачки квалитети на органското масло од семе од коноп со најефикасните и најмалку штетните хемиски сончеви блокови за да произведе безбеден и заштитен лосион кој е вегански, без парабени, штетни материи и непотребни хемиски адитиви.ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30 : Активни состојки : октокрилен (8%), октил метоксицинамат (7,5%), цинк оксид (5%).Не се тестираат на животни.Чувајте подалеку од дофат на деца.Само надворешна употреба-избегнувајте контакт со очите.Погоден за вегани.

Детали

Избор на клиенти