Изја Крпа За Возрасни Пелени Што Се Перат Еластична Прилагодлива Пелена За Повеќекратна Употреба За Старец, Спречува Странично Истекување
Свеж

Изја Крпа За Возрасни Пелени Што Се Перат Еластична Прилагодлива Пелена За Повеќекратна Употреба За Старец, Спречува Странично

DEN 1062.40

Достапно.

Удобно Дише : Удобно, еднократно, повеќекратно перење пати, економична издржливост. Лесен за употреба, супер мек и удобен. Економски и Издржлив : платнените пелени За Повеќекратна Употреба се перат и ги заменуваат скапите пелени за еднократна употреба. Водоотпорен : Водоотпорен надворешен слој за ВЛЕЧЕЊЕ, тоа е заштитна долна облека, водоотпорна, висока апсорпција на влага и без странично истекување. Може да ја заштити долната облека од нечистотија. Прилагодлив Дизајн : велкро дизајн, половината може да се прилагоди по желба, што го олеснува ставањето и соблекувањето. Опсег : Погоден За постари лица, инвалиди, бремени жени и други возрасни лица кои имаат потешкотии да се движат. Донесете им на родителите удобност и удобност. Удобно Дише : Удобно, еднократно, повеќекратно перење пати, економична издржливост. Лесен за употреба, супер мек и удобен. Економски и Издржлив : платнените пелени За Повеќекратна Употреба се перат и ги заменуваат скапите пелени за еднократна употреба. Водоотпорен : Водоотпорен надворешен слој за ВЛЕЧЕЊЕ, тоа е заштитна долна облека, водоотпорна, висока апсорпција на влага и без странично истекување. Може да ја заштити долната облека од нечистотија. Прилагодлив Дизајн : велкро дизајн, половината може да се прилагоди по желба, што го олеснува ставањето и соблекувањето. Опсег : Погоден За постари лица, инвалиди, бремени жени и други возрасни лица кои имаат потешкотии да се движат. Донесете им на родителите удобност и удобност. - Карактеристики : Водоотпорна ткаенина, поудобна и дише од обичните пелени.Половината може да се прилагоди по желба, што го олеснува ставањето и соблекувањето.Платнената пелена како целина може постојано да се мие, има долго време на употреба, е економична, удобна и хигиенска.Употреба : истекување На Урина, мајки, долгорочни врзани за кревет и постоперативни пациенти, тежок менструален период како безбедносни панталони.*Не се вклучени Пелени Инсерти, ќе треба да го купат себе.Пакет листа : 1 х пелена покритие возрасен 2 х пелена покритие за возрасни : 1. Ве молиме дозволете грешка од 1~3 см поради рачно мерење, благодарам.2. Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Ве молиме разберете, благодарам.3. Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте.

Детали

Избор на клиенти