ЗГРАБИ 2 парчиња Безжичен Ретро USB Контролер ЗА SNES, Контролер За Полнење Компатибилен За КОМПЈУТЕР, Лаптоп Компјутер, MacBook; Андроид Паметен Телефон
Свеж

ЗГРАБИ 2 парчиња Безжичен Ретро USB Контролер ЗА SNES, Контролер За Полнење Компатибилен За КОМПЈУТЕР, Лаптоп Компјутер, MacBook;

DEN 1.67

Достапно.

2.4 G безжична технологија. Безжичниот опсег достигнува Литиум-јонска батерија на Полнење од 24 стапки, Едно полнење трае околу 100 часа. Тоа може да продолжи да ги задоволи вашите игри искуство за еден ден. Безжичниот ретро контролер е погоден за snes класична верзија (SNES mini) или за SFC класична верзија (SFC mini). Не е погоден за постари верзии НА СНЕС и не може да се комбинира Со Конзола За Клонови. Исто така, ве молиме забележете дека контролорот не е компатибилен за конзоли од 80-тите и 90-тите години. usb адаптерот е компатибилен со повеќето емулатори на windows, Mac, Linux, raspberry Pi3 или android уреди со префрлување На X влез (Изберете + L + X) и D режим на внесување (Изберете + L + Y). Обезбедете турбо функција (притиснете и задржете Изберете + (А/Б/Х/Ј) за вклучување/исклучување. Само ЗА УСБ адаптер). Овој контролер работи со : За Виндоус 98/Јас/Виста/2000/2003/ХП/7/8/8.1/10; За Линукс УБУНТУ, За Линукс Нане; За Mac OS X И повисоко; Оперативни системи За Ретрогамирање : Retrogaming, За Recalbox, За Центар За Игри Happi, За Лака, За Камелеонпи, За Piplay. Поддржани уреди( СО USB уреди за складирање) : ЗА КОМПЈУТЕР / лаптоп компјутер / Mac Book, За Android паметен телефон : поврзан преку USB OTG кабел; Малина Pi (ретро пита). Поддржани емулатори на игри : SNEX9 X, ZSNEX, Open Emu (поддржан е само OS X), Retropie (за respberry Pi). Карактеристики : целиот контролер е изработен од абс пластика, вклучувајќи ги и клучевите кои се отпорност на удар и цврстина. Технологијата за безжичен пренос обезбедува стабилна врска и нула одложување. Можете да седите далеку од конзолата за игри и да уживате во играњето без да се плашите од губење податоци или пречки во сигналот. Овој контролер работи со : За Виндоус 98/Јас/Виста/2000/2003/ХП/7/8/8.1/10; За MAC OS X и пошироко ; за nintendo емулатори ; За Малина Pi ; За малина PI 2 модел Б; За Ретро Pi OS; За Ретропи Систем. АНДРОИД ТВ. за procescoe Amlogic S905 X Quad Core 1.5 Ghz. Пакетот вклучува : 2 x 2.4 GHz Безжични Контролери 2 x 2.4 GHz USB Приемници 2 x USB Кабли За Полнење 1 x Упатство За Употреба.

Детали

Избор на клиенти