680UF 25V 10x17 +/- 20% -40 до +105 ° C 20 PCS висока фреквенција алуминиум електролитски кондензатор, кондензатор 680UF 25V, 680UF кондензатор, 25V кондензатор 680UF, 680UF кондензатор 25V, 680 mfd, 25V
Свеж

680UF 25V 10x17 +/- 20% -40 до +105 ° C 20 PCS висока фреквенција алуминиум електролитски кондензатор, кондензатор 680UF 25V,

DEN 175.84

Достапно.

680 UF 25 V 10x17 +/- 20% -40 до +105 ° C 20 парчиња висока фреквенција алуминиум електролитски кондензатор. Оваа серија е за комуникациска опрема, вклучување на електрична енергија, индустриски инструменти за мерење, автомобилски електрични производи. 1 、 Капацитет : 680 UF 2 、 Оценето со напон : 25 V 3 、 Толеранција : ± 20% 4 、 Максимално -40 до +105 ° C 5 、 Големина : 10x17mm 6 、 Количина : 20pcs 7 、 Оваа серија е за комуникациска опрема, моќност за префрлување, моќност за префрлување, моќност на префрлување Снабдување, индустриски мерни инструменти, автомобилски електрични производи, итн. V 8x12mm100uf 25 V 6,3x11mm2. Боја на кондензатор : Општо црно бело, црно злато, зелено злато, кафеаво, итн. Црното злато и зелено злато се кондензатори со голема фреквенција и ниска отпорност, кафеавата е кондензатор на долг живот. Цената на нашата продавница се заснова на цената на генералниот кондензатор на црно бело.

Детали

Избор на клиенти