Uxcell Алуминиум радијален електролитски кондензатор со 220UF 25V 105 Целзиусови живот 2000h 8 x 12 mm црна 10 парчиња
Свеж

Uxcell Алуминиум радијален електролитски кондензатор со 220UF 25V 105 Целзиусови живот 2000h 8 x 12 mm црна 10 парчиња

DEN 151.84

Достапно.

Име на производот : Електролитски кондензатор на алуминиум; Максимална работна температура : 105 Целзиусови. Капацитет : 220 UF; напон : 25 V; толеранција на капацитет : ± 20%(120 Hz,+20 Целзиусови); стандарден живот на оптоварување : 2000 H. Големина на телото : 8 x 12mm/0,31 x 0,47inch (d*l); оловен терен : 3,5мм/0,14 "; должина на олово : 25мм/0,98inch, 20мм/0,79". Апликација : широко користена во електроника, како што се компјутерска матична плоча, ТВ, звучник, дигитална камера, итн. Содржина на пакет : 10 x електролитички кондензатори. Име на производот : Електролитски кондензатор на алуминиум; Максимална работна температура : 105 Целзиусови. Капацитет : 220 UF; напон : 25 V; толеранција на капацитет : ± 20%(120 Hz,+20 Целзиусови); стандарден живот на оптоварување : 2000 H. Големина на телото : 8 x 12mm/0,31 x 0,47inch (d*l); оловен терен : 3,5мм/0,14 "; должина на олово : 25мм/0,98inch, 20мм/0,79". Апликација : широко користена во електроника, како што се компјутерска матична плоча, ТВ, звучник, дигитална камера, итн. Содржина на пакет : 10 x електролитички кондензатори. Карактеристики : Стандардна општа намена.Radial LEAD, алуминиумски електролитски кондензатор. Подолгото олово е позитивна електрода, а пократката е негативна електрода. Забелешка : 1.Капацитација : Не менувајте ја капацитивноста.2.Волтаџ : Може да одите повисоко, но не одете пониско.3. Физичка големина : Кондензаторите можат да се разликуваат во голема мерка во големина, обидете се да изберете една од слични големини на оној што го заменувате. Име на производот : Алуминиум Електролитички кондензатор : Радијално олово за олово : За стандардна категорија Опсег на температура : -40 ~ + 105 Целзиусови (6,3 ~ 100 V) Оценет напон : 25 V; капацитивност : 220 UF; толеранција на капацитет : ± 20%(120 Hz, + 20 Целзиус); Тековна струја на 105 Целзиусови 120 Hz : 285m A; стандарден живот на оптоварување : 2000 ч. Големина : 8 x 12mm/0,31 "x 0,47" (D*L); Должина на олово : 25мм/0,98 ", 20мм/0,79"; Оловен терен : 3,5мм/3,5мм/ 0,14 "Дијаметар на олово : 0,5mmsize : 10pcs 220 UF 25 V 8x12mmmpackage Содржина : 10 x електролитички кондензатори.

Детали

Избор на клиенти