4 парчиња Електричен Клип Изолиран Тест За Тестирање За Напојување Терминален Клип Електричен Мини Тест Клипови За Стегач За Електрично Коло ТЕСТ 100А
Свеж

4 парчиња Електричен Клип Изолиран Тест За Тестирање За Напојување Терминален Клип Електричен Мини Тест Клипови За Стегач За

DEN 142.88

Достапно.

Изолациона Карактеристикаелектричниот клип има изолациона карактеристика и е изработен од СТОМАЧНИ МУСКУЛИ и челик за да обезбеди издржливост и отпорност на абење. Силно Стегањеелектричниот клип има умерена еластичност, вилиците на секој тест клип можат цврсто да гризат, а стегањето е силно. 100а Струјамаксималната струја на електричниот клип е 100А, а големината на отворот е 30мм, што може да се користи за производство на автомобили и експериментално тестирање. Опсег На Применаклипот има умерена еластичност и најчесто се користи како клип за батерии за автомобил и клип за полнење, а може да се користи и за експериментални тестови и жици. Практично И Практичнокомплетот електрични клипови поврзува компатибилни електрични тестери со опрема за тестирање за мерење на широк опсег на струја, напон и отпор. Како Да Се Користи : Користете откако ќе ја прикачите жицата на крајот Од Клипот Спецификација : Тип На Ставка : Електричен Клип Материјал : АБС, Челичен Модел : Ј. 60056 Користи : Производство На Автомобили; Експериментално Тестирање Максимална Струја : 100а Големина На Отворање : Прибл. 30мм/1.2 Во Списокот Со Пакети : 2 х Црвен Електричен Клип 2 х Црн Електричен Клип.

Детали

Item Type:
Electric Clip
Material:
ABS, Steel
Model:
J.60056
Uses:
Automobile Manufacturing; Experimental Testing
Maximum Current:
100A
Opening Size:
Approx. 30mm/1.2in
Package List:
2 x Red Electric Clip:
2 x Black Electric Clip:

Избор на клиенти