Ecr4kids Сурфање преносен скут биро со перница, флексибилно седење, црно, 10-парчиња
Свеж

Ecr4kids Сурфање преносен скут биро со перница, флексибилно седење, црно, 10-парчиња

DEN 5759.84

Достапно.

Флексибилен сет за седење : Сурфаната биро спарена со перница од пена обезбедува дополнителна удобност додека работите во затворено и надвор; Одлично за околини за соработка за учење, училници, библиотеки, дом и многу повеќе. Дизајнот на бирото за сурфање : Се-во-едно биро дизајн гарантира дека имате површина и седиште каде и да ви треба; Работете удобно на тревникот, на паркот, во вашиот стол или на подот. Перница за пена : 1,5 "Подготвена перница нуди удобност за време на седените активности; вградениот ракав што не се лизга лесно се лизга на тавата за седишта. Сертифициран безбеден : Greenguard [злато] Сертифициран за ниски VOC, CPSIA во согласност, се придржува до барањата и барањата и барањата на Cal TB 117 и барањата и барањата и барањата и барањата на CAL TB 117 Конструиран со сертифицирани пени за сертифицирање. Клупи, 10 перничиња за сурфање. Создадете удобно место за да седите со бирото за сурфање и перница. Понудувајќи 1,5 "на затегната удобност за време на седените активности, перницата има вграден ракав лесно ја лизга перницата на тавата за седиштето на бирото за сурфање. Наменето за секојдневна употреба во предучилишни установи, училници и совршени за дома, преносно биро за српување е иновативен, се-во-еден дизајн кој гарантира дека имате површина за вашиот лаптоп или тетратка и седиште каде и да ви треба. И седиште и површина, оваа уникатна опција за флексибилна седење ви овозможува да работите удобно на тревникот, на паркот, во вашиот стол во училницата или на подот. Обезбедувањето флексибилно седење им овозможува на студентите брзо и лесно да се спарат, да работат во мали групи или да разговараат како целина. Јадрото на пената за перница е покриено во обложена ткаенина во Оксфорд и заврши со база што не се лизга за додадена стабилност. Извадете ја училницата во затворено и надвор со количката за складирање на сурфање што може да има 10 или 30 клупи за сурфање (продадени одделно). Перницата за сурфање е Greenguard [Gold] овластен за ниски VOC, CPSIA во согласност и се придржува до барањата на Cal TB 117. Конструирани со овластени флексибилни полиуретански пени кои исполнуваат стандарди за програми за сертипур-САД.

Детали

Избор на клиенти