Вентилатор ЗА Оџак ДАРЗИ За Дијаметар На Димни 13-22 см Електричен Вентилатор За Вентилација На Оџакот Вентилатори На Покривот Вентилатор За Издувни гасови За Камин
Свеж

Вентилатор ЗА Оџак ДАРЗИ За Дијаметар На Димни 13-22 см Електричен Вентилатор За Вентилација На Оџакот Вентилатори На Покривот

DEN 1538.08

Достапно.

Забелешка! ! За Дијаметар На Грип 13-22см.Влезниот Напон е 220v, (напон 110 V-120v, ќе бидеме опремени со конвертор на напон).нацрт-вентилаторот индуциран од оџакот се користи со оставање на два краја на жица за поврзување со изворот на енергија. Овој Тип На Индуциран Вентилатор за Нацрт се Користи На Оџаци /Камин За Домаќинство, а Температурата на Излезот не Треба да Надминува 80 Степени. Индуцираниот Вентилатор За Нацрт Треба да биде Оддалечен Повеќе од 6 Метри од Изворот На Пожар.Инаку Индуцираниот Нацрт-Вентилатор ќе Биде Изгорен. Овој Вентилатор за Оџаци е многу погоден за додатоци за оџаци. Нацрт-вентилаторот предизвикан од оџакот генерира вшмукување и предизвикува брзо испуштање чад за да спречи чадот да не може непречено да излезе од грипот поради лошиот оџак. Не само што чадот ќе се испушти брзо, туку има и одлични перформанси. Лесен За Инсталирање, Многу Тивок, Погоден За Повеќето Форми На Оџаци, Инсталацијата не Бара Професионални Техничари. Исклучете го Прекинувачот за Напојување за Време на Инсталацијата или Отстранувањето За Да Спречите Електричен Удар. Напон : 220v (Америка 110v-120v напон, ќе бидеме опремени со конвертор на напон)Моќност; 60 W/80 W/100 WSize; основен дијаметар 13-22cm Color : боја на слика тежина на производот : 2 Kg Note1. Домашниот оџак усвојува индуциран вентилатор за нацрт, а температурата на излезот не треба да надминува 60 степени. Во спротивно, индуцираниот вентилатор за нацрт ќе биде оштетен. Инсталирајте го кабелот за напојување најмалку 0,5 квадратни бакарна жица2. Кога инсталирате или отстранувате, исклучете го прекинувачот за напојување за да избегнете електричен удар.3. Интерфејсот со евакуаторот за чад мора да биде фиксиран со водоотпорна изолациона лента.4. Инсталацијата на интерфејсот со оџакот мора да биде цврста, а интерфејсот мора да биде тесно интегриран со оџакот за Да се добие Најдобар ефект.5. Кога индуцираниот вентилатор за нацрт ќе престане да работи, треба да се обрне внимание на повратниот проток на чад што предизвикува појава на чад.6. Евакуаторот за чад е поставен на оџакот. Издувникот на чад мора да биде оддалечен повеќе од 6 метри од изворот на пожар, инаку индуцираниот вентилатор за нацрт ќе биде изгорен. Температурата на оџакот не може да го изгори изолациониот слој на кабелот за напојување.Вклучен пакет1 *индуциран нацрт-вентилатор.

Детали

Избор на клиенти