Линлин Ѕид Монтирани Топлина Само-Придвижуван Камин Шпорет Вентилатор Тивка 5 Ножеви Алуминиум Ефикасно Топло Голема Соба Дрво Најавите Режач
Свеж

Линлин Ѕид Монтирани Топлина Само-Придвижуван Камин Шпорет Вентилатор Тивка 5 Ножеви Алуминиум Ефикасно Топло Голема Соба Дрво

DEN 0.33

Достапно.

Технологија, засилени сечила, побрза брзина и поголем волумен на воздух. Термодинамичкиот вентилатор на шпоретот е дизајниран да циркулира топол воздух произведен со согорување на дрво/јаглен или пелети. Ефикасно циркулира топол воздух низ собата. Нашите производи се широко користени во печки на дрва, шпорети на гас, печки на пелети итн. Тоа е наједноставниот и најефикасен начин за забрзување на печката за загревање на просторијата. Не е потребна батерија или електрична енергија. Вентилаторот на печката ја користи топлината на површината на печката за да ја ротира и автоматски да ја прилагоди брзината според температурата на површината на печката. Вентилаторот има . Спречете оштетување НА ТЕГ и моторот откако температурата на површината ќе се искачи на одредено ниво. Можете да го користите со доверба. Помала Потрошувачка, Поголема ЕфикасностНамалете ја потрошувачката на гориво и брзо направете ја просторијата потопла. Овој вентилатор за шпорет на дрва се напојува со трансформирање на топлината во енергија, без користење на батерија или електрична енергија.Може брзо да циркулира топол воздух низ просторијата.Спецификација : Материјал : Елоксирање Алуминиумдијаметар : апликација.180мм/7.09 инколор : Жолта, Сребрена, Црвена, Сива : 170-200 : 5всилност : 3встарт Температура : 60/140работен Температурен Опсег : 60-350/140-662брзина : 1100рпмнозна Стапка : Број на : 5.

Детали

Material:
Anodizing Aluminum
Diameter:
app.180mm/7.09in
Color:
Yellow , Silver , Red , Gray
CFM:
170-200
:
5V
Power:
3W
Start Temperature:
60/140
Working Temperature Range:
60-350/140-662
Speed:
1100rpm
Noise Rate:
Number of :
5

Избор на клиенти