ЈИШОП Ултра Тивок Мини 4 Сечилото Шпорет Вентилатор Еко Топлина Придвижуван Дрво Најавите Гори Оган Режач Камин Делови Божиќ Зима Задржи Топло Алатка
Свеж

ЈИШОП Ултра Тивок Мини 4 Сечилото Шпорет Вентилатор Еко Топлина Придвижуван Дрво Најавите Гори Оган Режач Камин Делови Божиќ

DEN 1207.52

Достапно.

Користете шпорет или камин за топлина што се напојува самостојно. Вентилаторот излегува 100 CFM за да помогне да се шири топло низ собата. Брзината на вентилаторот варира автоматски со шпорет на дрва или температура на огништето 105-345 ос. Ултра тивко - зрачи топло низ просторијата на тивок и ефикасен начин. Економично-Не се потребни батерии или електрична енергија. Ефикасно циркулира топол воздух низ собата. Вентилаторот на печката се ротира со помош на топлината на површината на печката и автоматски ја прилагодува брзината според температурата на површината на печката зголемете ја ефикасноста на греењето на вашиот шпорет Или камини спецификации : Материјал : анодизирана алуминиумска почетна температура : °C (122°F)Максимална работна температура : 400°C (750°F)Проток На Воздух : 280-360 CFM (кубни стапки во минута)Бучава : Боја : црна висина : 21,5 cmwidth : 10,2 cmthistess : 8 cmpackage вклучени : 1 xstove вентилатор.

Детали

Избор на клиенти