Кристална Криза-Плејстејшн 4
Свеж

Кристална Криза-Плејстејшн 4

DEN 628.80

Достапно.

20 уникатни борци, вклучувајќи Цитат и Кадрава од пештерата приказна, Исак од врзувањето На Исак, астро момче и блек џек од Тезука Продукција, Илихара Кавасе и многу повеќе. Изградете го вашиот мерач "Рафал" за да ослободите помоќни напади и одбранбени специјални потези. Различни режими на игра и нивоа на тежина, со повеќе што стануваат отклучени додека играте. Локални и онлајн опции за мултиплеер за играње против пријатели, членови на семејството или предизвикувачи ширум светот. Секој лик има своја сцена, музичка тема, уникатни посебни потези и извици со гласовно дејство. Ол-стар актерска екипа на херои се собра да ја тестира својата способност во кристална криза, симпатична и хаотична борбена игра што одговара на боите. Кристалната криза е претставена како борбена игра еден на еден, но наместо да притискаат копчиња за удирање и удирање, играчите организираат паѓање на кристали во соодветни бои за да ги исчистат од екранот и да им нанесат штета на нивните противници. Поставете Синџири и комбинации, борете се преку интернет или пробајте борба со каучот со четири играчи. Со 20 карактери што може да се играат, повеќе режими на игра и моќни напади на Рафал, кристалната криза е крајното фрлање на битката со загатки!.

Детали

Избор на клиенти