Пинови за месинг - 3/16 x 3 Количина 1000
Свеж

Пинови за месинг - 3/16 x 3 Количина 1000

DEN 2306.24

Достапно.

Се користи за да се спречи случајно олабавување на сврзувачки елементи. Месингот е исклучително отпорен на корозија и спроведува електрична енергија и топлина. Сепак, месингот е прилично мек, така што не е погоден за сите апликации. Најчесто се користи со ореви на замокот за да се спречи орев да вибрира лабава. Пинови за месинг од месинг - 3/16 ". Продолжена измет со квадратен крој. Се користи за заклучување на замокот или хексадецимални ореви. Не е погоден за сите апликации. Пинови за месинг - 3/16 “. Продолжено изложба со квадратен крој. Се користи за заклучување на замокот или хексадецимални ореви на место. Не треба да се користи повторно. Месинг нуди супериорна отпорност на корозија и спроведува топлина и електрична енергија. Месинг е многу мек, сепак, така што не е погоден за сите апликации.

Детали

Избор на клиенти