ЖЕЊУ 144 Парчиња Рачка Жица Навртка Конектори Компактен Спојување Електрични Конектори Задник Терминали за Коло Во Линија 28-12 AWG
Свеж

ЖЕЊУ 144 Парчиња Рачка Жица Навртка Конектори Компактен Спојување Електрични Конектори Задник Терминали за Коло Во Линија 28-12

DEN 431.84

Достапно.

Безбедност и сигурност : Номинален Напон : 250 V/4 KV; Номинална Струја : 32 A. ЖИЧАНИТЕ Конектори НА Рачката ZHENYU се направени од изолиран материјал, кој е отпорен на пламен, отпорност на корозија, отпорност на стареење, отпорност на висок притисок, долг работен век, безбеден и сигурен. Карактеристики на производот : конектор За Електрична жица наместо традиционална електрична лента и електрични конектори за задник од типот на пресврт, технолошките иновации го намалуваат времето на ожичување за 70%. Направете врски почисти и ефикасни во просторот со мало одржување. Компатибилност : овие жичани навртки конектори за спојување на плетенка и цврста жица и жици со различни големини. Погоден за големина на жица 0,2~4мм2/АВГ24-12. Тие се одлични за спојување на нисконапонски и ниски струјни жици на сите електрични работни места. Практичен и еднократно : комплетот за пакување конектори за Жици може да ги задоволи вашите различни барања, бидејќи може да се спои на 2/3/4/6 вградени жични конектори. Секој спој независен шрапнел, различна жица управувана одделно, подобрување на безбедносните перформанси и производот quality.It најчесто се користи во приклучоци, прекинувачи, светилки, електрични кутии, лустери, автомобили, звучници, контроли на вентилаторот итн. Содржина на пакетот : 144 X SPL-1 Diy Спојување Конектори. 144 Парчиња Жица Терминал Конекториран Напон : 250v/4 KV Номинална Струја : 32 ASolid Жици : 0,2-4mm2 (28-12 AWG)Заглавени Жици : 0,2-4mm2 (28-12 AWG)Флексибилни Жици : 0,2-2,5mm2 (28-14 AGG)Работна Температура : -25~95 Qutestep 1 : Отворете го куќиштето На жица До 0,39-0,47 Инчи (9-10мм)ЧЕКОР 2 : ПРИТИСНЕТЕ Ја Рачката на 90° и Вметнете ја жицата чекор 3 : притиснете ја рачката за да го затворите СТЕГАЧОТ Чекор 4 : Проверете Ја Дупката за Тестирање дали е правилно поврзана.

Детали

Избор на клиенти