ATZEBE Оптички HDMI Кабел 30ft, ВЛАКНА HDMI Кабел Поддржува 4K@60Hz, 4:4:4/4:2:2/4:2:0, Hdr, Dolby Vision, HDCP2. 2, ARC, 3D, Голема Брзина 18Gbps, Тенок И Флексибилен HDMI Оптички Кабел
Свеж

ATZEBE Оптички HDMI Кабел 30ft, ВЛАКНА HDMI Кабел Поддржува 4K@60Hz, 4:4:4/4:2:2/4:2:0, Hdr, Dolby Vision, HDCP2. 2, ARC, 3D,

DEN 2.00

Достапно.

* Не сите ТВ поддржува HDCP 2. * За 4k видео излез со Овој HDMI Кабел, проверете дали вашите изворни уреди и уреди за прикажување и двете се поддршка 4k резолуција, исто така,. * Ве молиме љубезно потсетување сигналот НА HDMI се пренесува и видео и аудио синхронизирано во исто време, така што звукот нема да излезе кога ќе го исклучите мониторот. За да не се оштетат влакната. ТЕЛЕВИЗОРОТ HDCP 1. * Забелешка : ве Молиме внимателно прочитајте го описот на производот подолу пред да нарачате. Било какви прашања ве молиме не двоумете се да не контактирате преку на прв. Мулти-трансферот ќе резултира со губење на СИГНАЛОТ HDMI. ● Приклучок за издржливост "Дисплеј" за поврзување на ВАШИТЕ УРЕДИ ЗА ПРИКАЖУВАЊЕ HDMI(ТВ, Проектор,Монитор итн. И ви донесе побрзо и повеќе HD искуство. Бакарниот HDMI кабел не може да добие 18gbps пропусен опсег по повеќе од 30ft. * Ве молиме тестирајте го кабелот дали ќе се прикаже/ работи или не пред да го инсталирате . Мора видео и аудио во синхронизација во исто време, ве молиме не исклучувајте го вашиот монитор. Овој КАБЕЛ HDMI Со Влакна е изработен од висококвалитетни стаклени влакна за чист пренос на сигнал. Кога го вметнувате или отстранувате конекторот, нежно вметнете го со делот за конекторот. Покрај тоа, по изградба жици, исто така, ќе се случи скршени линија, па треба да се обрне внимание. За да се подобри опсегот на осветленост на екранот и да се обезбеди бојата на сликата поубава.€ Голема Брзина 18 Gbps : ATZEBE HDMI Оптички Кабел е направен од висококвалитетни стаклени влакна за чист пренос на сигнал. Не му треба повторувач или засилувач на сигналот за да работи, нема губење на сигналот на растојание и нема мешање НА ЕМИ за да го деградира сигналот. Може да обезбеди целосен пренос на сигнал од 18 gbps без губење на сигналот. * Овој Оптички HDMI Кабел не е компатибилен со a/V приемници . € 2 Години Гаранција : ATZEBE Оптички HDMI Кабел обезбеди безусловна две години кавга слободен гаранција, може да се добие целосна наплата или замена за слободен ако проблемот со квалитетот.2 ИЛИ 4 K 60 HZ. Аголот на свиткување се приближува до 90°. Тип на конектор : Стандарден HDMI Тип а приклучок. Ние ќе ви ја обезбедиме нашата најдобра услуга и решение. Каблите Со Оптички влакна се тенки и лесно скриени што им олеснува на професионалните АВ техничари да го инсталираат кабелот со оптички влакна во ѕидови, тавани и канали.

Детали

Избор на клиенти