Бесконечни фотографии Фотографија: Хотел на море, куќа, резорст, згради, пристаништа, Атлантик Сити, Newу Jerseyерси, NJу ерси, 1900 година
Свеж

Бесконечни фотографии Фотографија: Хотел на море, куќа, резорст, згради, пристаништа, Атлантик Сити, Newу Jerseyерси, NJу ерси,

DEN 1.33

Достапно.

Историска фотографија на хотелот Seaside (Sea Side House), Atlantic City, N.J Detroit Publishing Co., Датум на издавач : помеѓу 1900 и 1915 година |. Фотографија креирана со употреба на професионална репродукција на опрема и архива за хартија за архива, а не дигитална или инк -џет копија на ефтино задоволство од хартија загарантирана. Големина на фотографија : 80% од фотографиите се 9x12. Сите други фотографии се 8x10 и во некои ретки случаи 8x12 - сите фотографии се подготвени да се постават во стандардни големини на рамки : 8x10, 8x12 или 9x12. За да ги задржиме трошоците што е можно пониски, ние не ја мериме и наведуваме секоја големина на фотографијата. Ве молиме слободно контактирајте не за да се распрашате за големината на фотографијата. Студио репродукција отпечатена на ултра премиум сјајно фото хартија. Опис на фотографијата : Хотел на морето (Море -странична куќа), Атлантик Сити, Н.Ј. Поврзани имиња : Детроит издаваштво копродукции, датум на издавач создаден објавен : Помеѓу 1900 и 1915 година Белешки : Наслов од јакна. 'G 5256' на негативно. Детроит издаваштво копродукции бр. 039163. Предмети : Хотели. Улици. Соединетите држави-Newу Jerseyерси-Атлантик Сити. Негативи на сува плоча. Стр.

Детали

Избор на клиенти