Фотографија на историски производи: Брз на браќата Худини Циркус во Чикаго, Илиноис, циркус, магионичари
Свеж

Фотографија на историски производи: Брз на браќата Худини Циркус во Чикаго, Илиноис, циркус, магионичари

DEN 1.33

Достапно.

8x12 инчен фотографски принт од висококвалитетно скенирање на оригиналот. Фото : Брзници Худини Брз Циркус во Чикаго, Илиноис, Циркус, Магионичари Белешка : Некои слики може да имаат бели шипки на страните или на врвот, ако оригиналната слика не одговара на димензиите од 8х12. Извор : Библиотека на Конгрес, Вашингтон, Д.Ц.

Детали

Избор на клиенти