Гроздобер фотографија на логото во Токио на Летните олимписки игри во 1964 година.
Свеж

Гроздобер фотографија на логото во Токио на Летните олимписки игри во 1964 година.

DEN 3.33

Достапно.

[1] [2] (Меѓутоа, на Јужна Африка му беше дозволено да се натпреварува на летните параолимпијани во 1964 година, исто така, се одржа во Токио, каде што го направи своето деби на Параолимписките игри. Големина на големината на фотографијата 4. Кој е спортски идол на татко ти? Или рок -starвезда на мајка ти? Во кој град порасна дедо?. Претходната Олимпијада во Рим.Сертификат за автентичност со секоја нарачка. Оригинално парче историја во вашиот дом или во вашата канцеларија. Фотографиите за колекционерски / меморијали за гроздобер се одлични колекционерски. Има само една копија од секоја фотографија. Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за печат. Одлично за wallиден декор. Кој е спортски идол на татко ти? Или рок -starвезда на мајка ти? Во кој град порасна дедо?. Инвестиции многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина, како и тие може да бидат следните вредни слики од наше време. Овие игри исто така беа први што беа на меѓународно ниво на телекомуникации без потреба лентите да бидат пренесени во странство, како што беа на Олимпијадата во 1960 година четири години порано. Инвестиции многумина предвидуваат дека цената и вредноста на гроздобер фотографии ќе се зголемат во иднина, како и тие може да бидат следните вредни слики од наше време. Еден момент во историјата е одличен додаток на секоја колекција. Личен подарок погоден за сите прилики без разлика дали е Божиќен подарок, Валентин.) [3] Токио беше избран за град домаќин за време на 55 -та сесија на ИОК во Западна Германија, на 26 мај 1959 година. Има само една копија од секоја фотографија. Летните игри во 1964 година беа првите Олимписки игри што се одржаа во Азија, а за прв пат во Јужна Африка му беше забрането да учествува заради неговиот систем на апартхејд во спортот. Одредени настани како „Сумо борење“ и натпреварите во џудо, спортски огромни во Јапонија, беа испробани користејќи го новиот систем за пренос на бои на Тошиба, но само за домашниот пазар. Фотографиите за колекционерски / меморијали за гроздобер се одлични колекционерски.8 "x 4,8" Токио лого на Летните олимписки игри во 1964 година. Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за печат. Еден момент во историјата е одличен додаток на секоја колекција. Личен подарок погоден за сите прилики без разлика дали е Божиќен подарок, Валентин.

Детали

Избор на клиенти