Замена на филтерот за гориво A-Premium за Land Rover LR2 2008-2013 Range Rover Evoque 2012-2014
Свеж

Замена на филтерот за гориво A-Premium за Land Rover LR2 2008-2013 Range Rover Evoque 2012-2014

DEN 3.33

Достапно.

【Совршено вклопување】 Компатибилен со Land Rover LR2 2008-2012 L6 3.2 L, 2013 L4 2.0 L; Компатибилен со Land Rover Range Rover Evoque 2012-2014 L4 2.0 L. 【Референтен број】 LR001313, H346 WK. 【Трајна конструкција】- Направено од материјали отпорни на корозија за да се намали идниот потенцијал за неуспех. 【Функција】 Цевката на вратот за полнење на резервоарот за гас на гориво е изработена од челик со мала пропустливост на горивото, отпорност на бензин и хемиска отпорност, што може да избегне истекување на гориво за време на гориво и да обезбеди нормално возење на автомобилот. 【Купете со доверба】 1 година гаранција за квалитет на милоата - Ние крајно го цениме вашето задоволство и се стремиме да ви обезбедиме добра експресија на шопинг. Секое понатамошно прашање, ве молиме слободно контактирајте не во секое време. 【Совршено вклопување】 Компатибилен со Land Rover LR2 2008-2012 L6 3.2 L, 2013 L4 2.0 L; Компатибилен со Land Rover Range Rover Evoque 2012-2014 L4 2.0 L. 【Референтен број】 LR001313, H346 WK. 【Трајна конструкција】- Направено од материјали отпорни на корозија за да се намали идниот потенцијал за неуспех. 【Функција】 Цевката на вратот за полнење на резервоарот за гас на гориво е изработена од челик со мала пропустливост на горивото, отпорност на бензин и хемиска отпорност, што може да избегне истекување на гориво за време на гориво и да обезбеди нормално возење на автомобилот. 【Купете со доверба】 1 година гаранција за квалитет на милоата - Ние крајно го цениме вашето задоволство и се стремиме да ви обезбедиме добра експресија на шопинг. Секое понатамошно прашање, ве молиме слободно контактирајте не во секое време. Компатибилен со следниве модели на Land Rover : . LR2 2013 L4 2.0 L БЕСПЛАТНА Турбо полнач за спортска алатка. LR2 2008-2012 L6 3.2 L бензин природно аспирирана спортска алатка. Range Rover Evoque 2012-2014 L4 2.0 L бензински турбо полнач за спортска алатка. Број на OEM : LR001313.

Детали

Избор на клиенти