1 парчиња 3/4 Инчен Држач За Алат За Вртење На СТРУГ ОД ЦПУ MSDNN2020K12, со 2 парчиња Индексиран Карбид Вметнете SNMG431, Жолт Обработен Челик, Обичка Обработен Нерѓосувачки Че
Свеж

1 парчиња 3/4 Инчен Држач За Алат За Вртење На СТРУГ ОД ЦПУ MSDNN2020K12, со 2 парчиња Индексиран Карбид Вметнете SNMG431, Жолт

DEN 3.00

Достапно.

Држач за алат : Изработен Од Висококвалитетен Легиран Челик 40 CR, Користејќи Слободен Процес на Фалсификување, со Повисоки Механички Својства. Брза Ефикасност На Работата. Сечило : Висококвалитетна Тврда Легура со Добар Слој Отпорен на Абење, Непречена Геометрија на Сечење, Ефикасно Го Подобрува Животниот Век на Алатот. Процес на Термичка Обработка Со висока Температура, Калење Со Висока Температура, Во Голема Мера Ја Подобруваат Јачината, Цврстината, Отпорноста на Замор и Цврстината на Држачот на Алатот, А Површината е Светла. Облогата на Сечилото е Подебела, Испрскана Со Акумулација На Стрес, Постабилна и Отпорна на Абење, А Производот Има Повисока Завршница. Спарените Сечила се за Два Различни Материјали : Сечилата Од Жолта Легура се Користат за Обработка На Челик, а Сечилата од Виолетова Легура се Користат за Обработка на нерѓосувачки Челик. Држач за алат : Изработен Од Висококвалитетен Легиран Челик 40 CR, Користејќи Слободен Процес на Фалсификување, со Повисоки Механички Својства. Брза Ефикасност На Работата. Сечило : Висококвалитетна Тврда Легура со Добар Слој Отпорен на Абење, Непречена Геометрија на Сечење, Ефикасно Го Подобрува Животниот Век на Алатот. Процес на Термичка Обработка Со висока Температура, Калење Со Висока Температура, Во Голема Мера Ја Подобруваат Јачината, Цврстината, Отпорноста на Замор и Цврстината на Држачот на Алатот, А Површината е Светла. Облогата на Сечилото е Подебела, Испрскана Со Акумулација На Стрес, Постабилна и Отпорна на Абење, А Производот Има Повисока Завршница. Спарените Сечила се за Два Различни Материјали : Сечилата Од Жолта Легура се Користат за Обработка На Челик, а Сечилата од Виолетова Легура се Користат за Обработка на нерѓосувачки Челик. Изработени од висококвалитетни материјали, цврстината е подобрена, површината е полирана, стегањето е погодно и е цврсто и издржливо. Сечилото и стеблото се цврсто комбинирани за да се зголеми животниот век на сечилото. Материјалот има висока јачина и цврстина, може да постигне висока енергетска отпорност на удари, отпорност на удари, анти-тресење, отпорен на абење и отпорен на абење. Откако ќе се надгради процесот, има подобра отпорност на замор и силна отпорност на удар.

Детали

Избор на клиенти