ОСТОМ Момчиња Јакни За Дожд Лесни Водоотпорни Мантили Од Руно Со Качулка Ветробрански Мантили За Деца
Свеж

ОСТОМ Момчиња Јакни За Дожд Лесни Водоотпорни Мантили Од Руно Со Качулка Ветробрански Мантили За Деца

DEN 479.84

Достапно.

①ластичната манжетна помага да се блокираат ветерот и дождот. Тоа е исто така совршен подарок за вашето семејство и најблиски за време на празничната сезона, Како Божиќ, Ноќта на Вештерките, Велигден, денот на Вљубените, Нова Година, Денот на Благодарноста, Црниот петок, Сајбер понеделник. момчиња јакна за дожд обложена со удобен материјал од руно, мека надворешна обвивка, исто така, му обезбедува на вашето дете слобода и флексибилност за играње додека сеуште е целосно водоотпорна. Повеќе од само мантил, може да се носи секој ден, цела пролет, лето, aut и зима. ● Рефлектирачка лента на задниот дел од дизајнот на јакни за дожд за деца за да обезбеди безбеден сигнал во темна ноќ и толпа. Идеален е и за секојдневна употреба во студено време и училишни денови.100% Полиестер. тоа е добар избор на јакни на отворено во пролет, fall или рана зима.мантилот за момчиња не е само удобен и ветроупорен капут,туку јакна за дожд за деца во дождливи денови и погодна за игра на отворено. овој мантил за момчиња, погоден за сите видови временски услови. ПРИЛИКИ : овој костум за дождовна јакна за деца за дождливо секојдневно, секојдневно носење, дождливо, одмор, патување, климатизирана просторија, спортови на отворено, како што се пешачење, кампување, трчање, пешачење.● Чувар на штитникот на врвот на патентот за да спречите децата да бидат повредени од патентот. Машинско Перење.Вашето мало момче ќе биде добро заштитено од дожд и ќе може да продолжи да игра удобно носејќи го овој капут за дожд со качулка. ②2 рачни џебови одлични за предмети како ткива,клучеви, монети, телефон, картичка итн . ВЕТРОУПОРЕН МАНТИЛ ЗА РУНО : меката обвивка од руно има ефект на задржување на топлината, исто така обезбедува добра дишење што може да ја апсорбира потта и да се загрее во дождливи и студени денови без да биде гломазна. ВОДООТПОРНА ЈАКНА за ДОЖД : површината со вода одбива облогата може ефикасно да се спротивстави на течностите и дамките, секогаш одржувајте го мантилот за дожд на момчињата сув и чист , водоотпорен рејтинг 10000ММ H2 O ,пропустливост на Воздухот 6мм/с. ДОЖД ЈАКНА МОМЧИЊА КАРАКТЕРИСТИКИ : ① висококвалитетно затворање со патент, негово издржливо и мазно во секојдневното користење. Тоа е удобен капут за дожд за момчиња дизајниран да ве заштити малите деца од ветер и влажно време.

Детали

Избор на клиенти