SLSFJLKJ Индустриски-Одделение Двонасочна Отпорен на Удари 0-150/200/300mm Висока Прецизност Маса Тип Нерѓосувачки Челик Дебеломер Претставник
Свеж

SLSFJLKJ Индустриски-Одделение Двонасочна Отпорен на Удари 0-150/200/300mm Висока Прецизност Маса Тип Нерѓосувачки Челик Дебеломер

DEN 3372.32

Достапно.

Четиринасочно мерење : внатрешен дијаметар, надворешен дијаметар, длабочина, чекор. Нула прилагодување. лесно за читање. Идеална алатка за различни индустриски и автомобилски апликации. Четиринасочно мерење : внатрешен дијаметар, надворешен дијаметар, длабочина, чекор. Нула прилагодување. лесно за читање. Идеална алатка за различни индустриски и автомобилски апликации. Опсег на мерење : 0-150/200/300мм; Точност : 0,01 мм овој Дебеломер е Идеален за Точни Внатрешни И Надворешни Димензии на Униформа Длабочина. Читањата Може Да Се Прикажат Во Инчи Или Милиметри Прилагодувањето На Нулата Може Да Се Користи Насекаде За Да Се Овозможат Разлики Помеѓу Мерењата Дигиталните Дебеломерни Клешти Се Лесни За Употреба,Преносливи,Лесни И Издржливи Е Идеална Алатка За Мерење За Широк Спектар На Индустриски,Електрични,Дрвени,Аматерски И Автомобилски Апликации.Специфики : Опсег на Мерење : 0-150/200/300мм Самостојни Материјали : Материјал За Обработка На Дрво : Тип На Пластичен Дебеломер : Верние Дебеломер Точност : 0,01 мм карактеристика : Изработена од цврст пластичен композит,лесна и издржлива.Едно копче за брзо префрлување помеѓу два режими на мерење : инчи,mm.It има непречено лизгање,завртки за заклучување,голема големина и јасен дисплеј, што го прави асистент во вашиот живот.Дигиталните дебеломер се од суштинско значење за да се осигурате дека големината на вашиот материјал е секогаш точна.Дизајнирана за домашна, САМОСТОЈНА и професионална употреба, алатката е многу прецизна и вие ја заслужувате.Забелешка : Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од бојата прикажана на сликите. Благодарам!Ве молиме дозволете отстапување на мерењето од 1-3мм поради рачно мерење.

Детали

Избор на клиенти