Комплет за Божиќни украси на Ангел РОСС АКС385 - Пакет од 8, украси за елки за креативна уметност и занаетчиски активности за правење и украсување
Свеж

Комплет за Божиќни украси на Ангел РОСС АКС385 - Пакет од 8, украси за елки за креативна уметност и занаетчиски активности за

DEN 1.67

Достапно.

Божиќни украси : Овие свети украси доаѓаат во прекрасна низа празнични тонови на накит. Само закачете се на елката и гледајте како гледаат над вас. Лукавите деца ќе бидат возбудени од овој забавен занаетчиски комплет. Лесни занаети за која било возраст : Ако барате занаетчиски проект за сите возрасти и способности, го најдовте. Овие украси се толку едноставни за правење, а сепак резултатите се зачудувачки. Декорации за Божиќни дрвја за деца : Овие занаетчиски комплети за украси се одлични за занаети во недела на училиштата, домашно изработка, Божиќни активности или полнила за порибување!. Вклучени во пакетот : Нашите ангелски занаети доаѓаат во пакет од 8 со разновидни дизајни на ангели. Секоја завршена Божиќна украс мери 4,5 см (1,7 инчи). Орнаменти доаѓаат со 2 инсерти за хартија на 1 украс. Направено од експерти : Бејкер Рос дизајнира и обезбедува најдобра уметност и занаетчиски материјали, и играчки на училиштата, групите и родителите повеќе од 40 години. Сите производи се во согласност со општите регулативи за безбедност на производот и препораката на државната возраст кога е применливо. Ангелски колор во бомби. Ангелски колор во бомби. Направете го Божиќниот Божиќ со овие спектакуларни празнични сцени! Децата за боење-луди ќе бидат едвај чекаат да започнат кога ќе ги забележат овие кул занаети-тие само треба да ги грабнат пенкалата и моливи и да се заглават за забавен празничен предизвик! Секоја слика прикажува класичен ангелски лик надвор на ryвезденото небо, само сенка помеѓу претходно нацртаните линии и оставете ја празничната магија да тече. Откако ќе завршите вашите уметнички дела, лизнете го вметнете во базата на базата, а потоа закачете го во гордоста на местото .. боја, дизајн, направете и прикажете! Бејкер Рос е семејство во сопственост и водење бизнис, создавајќи иновативни уметности, занаетчиски проекти за деца и забавни производи. Дизајнирано во Велика Британија - Бејкер Рос : Инспиративна креативност. Однесувајте се кон вашите деца на креативна авантура со уникатни занаетчиски комплети на Бејкер Рос и забавни активности. Гледајте ги вашите деца учат нови вештини бидејќи создаваат најневеројатни занаети, играчки и украси со инспиративни теми за сите прилики и проекти.

Детали

Избор на клиенти